Rekabet Kurumu Kamu Personel Alımı Başvurularında Son Gün !

Rekabet Kurumu Başkanlığı tarafından yayımlanan kamu personel alım ilanına başvurularda sona gelindi. İlan detaylarını haberimizde bulabilirsiniz...

Rekabet Kurumu Kamu Personel Alımı Başvurularında Son Gün !

Rekabet Kurumu Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı ilan ile yapılacak sınav sonucunda Uzman Yardımcısı pozisyonunda 28 personel alımı yapacağını duyurdu.

Başvurularda Son Gün !

Rekabet Kurumu Başkanlığı kamu personel alımı başvuruları, bugün (22 Ağustos 2017) mesai bitiminde sona erecek. Talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları, www.rekabet.gov.tr internet adresinde bulunan “Sınav Duyurusu” başlıklı bölümdeki “Başvuru Formu” nu eksiksiz olarak doldurmak suretiyle yapılacak.

Personel Alım Sınavına Katılma Koşulları:

* Başvuru yapacak adayların; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşımaları, 4054 sayılı Kanunun 35 inci maddesinin birinci fıkrasının (a) bendinde sayılan fakülte ve bölümler ile Rekabet Kurumu Meslek Personeli Yönetmeliğinin 7 nci maddesinde sayılan ve yukarıda belirtilen yükseköğretim kurumlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki öğretim kurumlarından mezun olmaları, sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle 35 (otuzbeş) yaşını doldurmamış olmaları, görevini devamlı yapmalarına engel olabilecek bir hastalıklarının bulunmaması, pozisyonlara göre talep edilen KPSS puanına sahip olmaları gerekiyor.

Sınav Süreci:

Yazılı Sınav: Sınav 16.09.2017 Cumartesi günü Ankara’da yapılacaktır. Sınav yeri, saati ile sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri Kurum internet sitesinde ilan edilecektir. Sınava ilişkin bilgiler adayların elektronik posta adreslerine ve cep telefonlarına mesaj olarak gönderilecek olup, sıralamaya giremeyen adaylara herhangi bir bildirim yapılmayacak.

Sözlü Sınav: Sınav komisyonu başkanı ve üyeleri tarafından, Yönetmelikte belirlenen kriterlere göre her adaya 100 tam puan üzerinden ayrı ayrı puan verilir. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için, Komisyon Başkan ve Üyelerinin 100 tam puan üzerinden verdikleri puanların aritmetik ortalamasının en az 70 olması şarttır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 18:27
YORUM EKLE