RTÜK 60 Memur Personel Alıyor: Başvurular Başlıyor !

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) bünyesinde görevlendirilmek üzere alınacak 60 memur personel için başvuru süreci başlıyor.

RTÜK 60 Memur Personel Alıyor: Başvurular Başlıyor !

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımladı. İlanda; 60 adet kadroya giriş sınavı ile Üst Kurul Uzman Yardımcısı alınacağı duyuruldu.

Başvurular Başlıyor !

RTÜK personel alım ilanına başvurular, 7 Ağustos 2017 (yarın) başlıyor. Talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları, Üst Kurulun resmi internet sayfası (www.rtuk.gov.tr) üzerinden açık ve eksiksiz olarak dolduracakları Sınav Başvuru Formunun çıktısını imzalamak suretiyle yapılacak.

7 Ağustos 2017'de başlayan başvurular, 18 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek.

Başvuru İçin Gereken Belgeler:

* Sınav başvuru formu

* Yükseköğrenim mezuniyet belgesinin aslı veya noterce veyahut Üst Kurulca tasdikli örneği

* Yabancı dil bilgisi sonuç belgesinin aslı veya bilgisayar çıktısı veyahut Üst Kurulca tasdikli örneği

Sınavın Yeri ve Tarihi:

Sınav, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No:13 06800 Bilkent Çankaya/ANKARA adresinde, 11 Eylül 2017 tarihinde başlayacak olup giriş sınavına girmeye hak kazanan adayların sınav bilgileri Üst Kurulun resmi internet sayfasında (www.rtuk.gov.tr) ilan edilecek.

Kimler Başvurabilir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde yer alan genel şartları taşıyan

Üniversitelerin en az dört yıllık öğrenim veren fakülte veya yüksekokulları ile denkliği yetkili makamlarca kabul edilen yurtdışındaki eğitim kurumlarının yukarıda sayılan bölümlerinden mezun olan

01/01/2017 tarihi itibariyle 35 yaşını doldurmamış olan

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) başvuruda bulunulan puan türünden 70 ve üzerinde puan almış olan

 Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan Yabancı Dil Sınavının İngilizce, Almanca, Fransızca, Rusça ve Arapça bölümlerinden (YDS 2016 veya 2017 yılı) asgari (D) düzeyinde veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olan adaylar başvuru yapabilecek

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2019, 17:02
YORUM EKLE