TSE Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Ne Zaman Başlıyor ?

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) geçtiğimiz günlerde bir ilanını yayımlamış ve kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilana başvurular ne zaman başlayacak? Haberimizde...

TSE Kamu Personeli Alım İlanına Başvurular Ne Zaman Başlıyor ?

Türk Standartları Enstitüsü (TSE), geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile farklı pozisyonlarda 40 personel alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilanın yayımlanmasının ardından başvuruların ne zaman başlayacağı araştırılmaya başlandı. Söz konusu ilana ilişkin kamupersoneli.net olarak başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağı ile genel şartların neler olduğunu ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

TSE kamu personeli alım ilanına "57 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak, Tabloda belirtilen öğrenim programlarından mezun olmak, Tablonun 4 üncü sırasında yer alan kadroya yapılacak başvurularda, son müracaat tarihi itibarıyla son 5 (beş) yıl içerisinde yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS)’ndan Arapça alanında en az A seviyesi puana(90) veya Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi(ÖSYM) tarafından dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslararası geçerliliği bulunan başka bir puana sahip olunması zorunludur.

Tablonun 6 ncı sırasında yer alan kadrolara yapılacak başvurularda, başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatnamesine sahip olmak, Tablonun 10 uncu sırasında yer alan Şoför kadrosu için; E sınıfı Ehliyet sahibi olmak, SRC2 ve SRC4 Belgelerinin her ikisine birden sahip olmak,Sağlık durumu uzun yola elverişli olmak, Sınavın yapıldığı yılın Ocak ayının ilk günü itibarıyla 35(otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1982 ve sonraki tarihlerde doğmuş olmak), TSE Uzman Yardımcılığı ve Avukatlık kadroları için Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 21-27/28 Mayıs 2017 tarihlerinde yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarında (KPSS), Tabloda belirtilen puan türlerinden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak zorunludur.

Memur kadroları için, 16 Ekim 2016 tarihinde yapılan Ön Lisans Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) P-93 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak zorunludur, Şoför kadroları için, 20 Kasım 2016 tarihinde yapılan Ortaöğretim Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) P-94 puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak zorunludur" şartlarına haiz olan adaylar başvuru yapabilecektir.

BAŞVURULAR NE ZAMAN VE NASIL YAPILACAK?

TSE personel alım ilanına başvurular 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacak ve 2 Ekim 2017 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını Enstitünün resmi internet sitesinde yer alan (//www.tse.org.tr) duyurular sayfasından elektronik ortamda başvuru formu ile elektronik ortamda yapacaklardır. 

SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN YAPILACAK?

TSE personel alımına ilişkin sözlü sınav gerçekleştirilecek. Sözlü sınavın yapılacağı yer 9 Ekim 2017 tarihinde //www.tse.org.tr adresinde duyurular sayfasından yukarıda yer alan diğer bilgilerle birlikte ilan edilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 16:25
YORUM EKLE