110 Zabıta Memuru Alımı İçin Başvuru Süreci Sona Eriyor

İstanbul Ümraniye Belediyesi yayımladığı bir ilan ile Zabıta memuru alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu Zabıta Memuru alım ilanına başvuru süreci 12 Ekim tarihi itibariyle sona eriyor. İlanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylar için detayları haberimizde tekrar hatırlatıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 12.10.2018, 00:19 18.01.2019, 21:38
110 Zabıta Memuru Alımı İçin Başvuru Süreci Sona Eriyor

Ümraniye Belediyesi yayımladığı bir ilan ile Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adaylar arasından Zabıta Memuru alımı yapacağını ilan etmişti. 

Söz konusu alım ilanına 8 Ekim'de başlayan başvuru süreci 12 Ekim tarihi itibariyle sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar için ilana dair detaylar şu şekilde,

110 ZABITA MEMURU ALIM İLANI

DPB'de yayımlanan ilana göre alımlara lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. Toplam 110 personel alımının yapılacağının duyurulduğu ilanda alımların eğitim şartlarına göre dağılımı şu şekilde. 

Belediye başkanlığı 40 lise mezunu, 30 önlisans mezunu ve 40 lisans mezunu Zabıta alımı yapacak. Lise ve önlisans mezunu adaylar için bölüm şartı aranmazken lisans mezunu adaylar için belirli bölümlerden alım yapılacağı açıklandı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

110 Zabıta Memuru alımı için başvuruda bulunacak adayların belediye tarafından belirlenen genel ve özel şartları sağlamaları gerekiyor. Kamupersoneli.net olarak ilan metninde yer alan bu şartları sizlerle paylaşıyoruz. 

Genel Başvuru Koşulları

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Özel Başvuru Koşulları

İlan edilen zabıta memuru kadrolar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak. tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Ayrıca bu kadroya başvuracaklar için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli bulunmamak şartı aranacaktır.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR

Söz konusu Zabıta Memuru alım ilanına başvuru süreci 12 Ekim tarihi mesai bitimi itibariyle sona erecek Adaylar başvurularını ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte belediyeye şahsen yapacaklar. 

Yorumlar (0)