70 KPSS Puanıyla 42 Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başladı

42 Zabıta Memuru alımı için geçtiğimiz günlerde yayımlanan alım ilanı başvuruları başladı. Peki ilana kimler, nasıl başvuru yapacak? Tüm bu soruların cevabını alımlara dair bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 06.08.2018, 23:50 30.01.2019, 23:35
70 KPSS Puanıyla 42 Zabıta Memuru Alımı Başvuruları Başladı

İstanbul Zeytinburnu Belediyesi, Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre Zabıta Memuru alım ilanı yayımlamıştı. Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan Zabıta Memuru alım ilanına başvuru süreci 6 Ağustos tarihi itibariyle başladı. 

İlan metninde yer alan başvuru koşulları, ilana başvurular sırasında teslim edilecek evrak listesi ve diğer detayları sizlerle paylaşıyoruz. 

KADIN/ERKEK 42 ZABITA MEMURU ALIMI YAPILACAK

Belediye tarafından yayımlanan ilan metnine göre kadın ve erkek adayların başvuru yapabileceği 42 Zabıta Memuru alımı yapılacak. Eğitim şartına göre önlisans programlarından mezun adayların başvuruda bulunabileceği Zabıta Memuru alım ilanında ayrıca adayların 2016 yılı KPSSP93 türünde Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve en az 70 almış olmaları talep ediliyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

DPB'nin ilanlar sayfası üzerinden yayımlanan bir duyuru ile adaylara duyurulan Zabıta Memuru alım ilanında adaylardan  Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümleri ile Devlet Memurları Kanunu'nda yer alan tüm şartların sağlanması isteniyor. 

Bu koşullar arasında. ''Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.'' şartları yer alıyor. 

BAŞVURU EVRAKLARI

İlana başvurular 6 Ağustos tarihi itibariyle başladı ve 10 Ağustos tarihinde sona erecek. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını İstanbul Zeytinburnu Belediyesine şahsen yapacaklar. Adaylara başvuru sırasında ayrıca boy ve kilo ölçümleri yapılacağından posta yoluyla yapılacak başvurular geçerli sayılmayacak. 

Peki Başvuru Yapacak Adaylardan Talep Edilen Başvuru Evrakları Neler?

İlana başvuru yapacak adaylar başvuru sırasında İstanbul Zeytinburnu Belediyesine şu evrakları teslim edecekler; a) Başvuru Formu, b) Nüfus cüzdanı veya kimlik kartı fotokopisi, c) Diploma veya Mezuniyet Belgesi fotokopisi, d) KPSS sonuç belgesinin internet çıktısı, e) Yabancı okul mezunları için denklik belgesi fotokopisi, f) Görevini devamlı olarak yapmaya engel durumu olmadığına dair beyan, g) 2 adet vesikalık fotoğraf (1 adedi forma yapıştırılacaktır), h) Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı.

Yorumlar (1)
murat 1 yıl önce
lisans mezunu almıyorlar. önlisans olacakmış