Adalet Bakanlığı 300 Kamu Personeli Alımı Yapacak ! CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımı

Adalet Bakanlığı CTE tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 300 idare memuru öğrencisi alımı yapılacağı ifade edildi. Peki başvuru detayları neler?

KPSS B Memur Alım İlanları 30.07.2019, 09:51
Adalet Bakanlığı 300 Kamu Personeli Alımı Yapacak ! CTE İdare Memuru Öğrencisi Alımı

Adalet Bakanlığı CTE'nin resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda 300 idare memuru öğrencisi alımı yapılacağı ifade edildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından sözlü sınav ve mülakat ile 9-5'inci dereceli kadrolara 300 idare memurluğu öğrencisi alımı yapılacağı ifade edildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 19 Ağustos 2019 tarihi ile 2 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. Adaylar başvurularını Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına bizzat yapacaklardır.

Mülakata katılacak olan adaylarda davranışı ve genel fiziki durumu ve bir konuyu kavrama ve ifade yeteneği değerlendirilecektir.

GENEL ŞARTLAR

Bunun yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda aranan şartlar şöyle:

-Türk Vatandaşı olmak,

-Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,  zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak, 

-Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfına geçirilmiş olmak, 

-Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 02/09/2019 itibariyle 18 yaşını doldurmuş, merkezi sınav (KPSS LİSANS Genel Yetenek- Genel Kültür Sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde yapılmıştır.) tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olmak (22/07/1983 ve sonrası doğumlu olanlar),

-Güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak, (Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylar için yaptırılacaktır.)

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel özürlü olmadığını; şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmadığını; Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce bölge hastaneleri olarak belirlenen Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek, (sağlık kurulu raporu sözlü sınav ve mülakat sonucunda başarılı olan adaylardan istenecektir.)

-2018 KPSS LİSANS sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak,

-En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakülte ve yüksekokullardan veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokullardan mezun olmak,

İlanın detayları için TIKLAYIN.

Yorumlar (1)
Abdullah Budak 4 ay önce
Kardeşim hergun 5000 10000 kişi alım var oraya buraya diye yalan haber yapmak yakışmıyor ayıp ya o zaman işsiz kalmaz bu ülkede