Adli Tıp Kurumu Memur Alıyor (KPSS Şartı 70 Puan)

Adli Tıp Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası aracılığıyla yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını duyurdu. Kurum yayımladığı personel alım ilanına en az ön lisans mezunu adayların başvuru yapabileceğini duyurdu. Söz konusu ilanda yer alan tüm detayları siz okuyucularımıza aktarıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 09.02.2018, 13:27 09.02.2019, 05:38
Adli Tıp Kurumu Memur Alıyor (KPSS Şartı 70 Puan)

Adli Tıp Kurumu yayımladığı bir ilan memur alımı yapacağını duyurdu. 

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sayfası üzerinden yayımlanan ilana metninde yer alan detaylara göre, ilana çeşitli eğitim seviyelerinden mezun olmuş adaylar başvuruda bulunabilecek.

İlanda yer alan açık pozisyonlar, adaylarda aranan genel başvuru şartları ve diğer ayrıntıları siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz. 

ADLİ TIP KURUMU MEMUR ALIMI YAPIYOR

Adli Tıp Kurumu tarafından yayımlanan memur alım ilanına 3 fraklı pozisyonda personel alımı yapılacağı duyuruldu. 

En az ön lisans mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanında ise kurum bünyesine toplam 72 kişinin istihdam edileceği bildirildi. İlan metnine göre kurum Tekniker, Mühendis ve Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) kadrolarından alım yapacak. 

Alım yapılacak pozisyonlara göre oluşan kadro dağılımı ise şu şekilde; 42 Mühendis, 10 Tekniker ve 20 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ)

İLANA KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Kadro detaylarına dair bilgiler paylaştığımız personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar, Adli Tıp Kurumu tarafından açıklanan başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. 

Kurum tarafından açıklanan başvuru koşulları arasında, devlet kurumlarına memur alımlarında aranan genel başvuru şartlarının yanı sıra kurum tarafından alım yapılacak kadroya göre belirlenen özel şartlarda yer alıyor. 

İlana başvuru koşulları arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 35 yaşından küçük olmak, Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş ya da yedek sınıfa geçirilmiş olmak, 657 sayılı Kanunun değişik 48/1-A/5 bendinde sayılan suçlardan mahkûm olmamak, şartları bulunuyor. 

Açıklanan bu şartlara ek olarak adayların, 657 sayılı Kanunun 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Son müracaat tarihi itibarıyla atanılacak kadro için gerekli öğrenim niteliğini taşıyor olmak, Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak şartlarını sağlamaları gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

Adli Tıp Kurumu memur alım ilanına başvuru yapacak adaylar, başvurularını 12-23 Şubat tarihleri arasında yapacaklar. İlana başvurular ise kurumun internet sayfası üzerinden "www.atk.gov.tr" elektronik şekilde yapılacaktır. 

Yorumlar (3)
emir 2 yıl önce
hani lise mezunu alım nerde. ben göremedim
tahsin 2 yıl önce
lise mezunu alım yok
Bilal 2 yıl önce
Bari puan şartı olmasaydı ben bukadar puan almadım ki