Alexa
14 Aralık 2017 Perşembe 10:15
BDDK Kamu Personel Alımı Başvuruları Sona Eriyor
Kamu Personeli

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile "İstatistikçi", "Mühendis", "Teknisyen", "Hemşire", "Arşiv Memuru", "Memur" ve "Sekreter" pozisyonuna, yapılacak sınav ile personel alımı yapacağını duyurdu.

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARINDA SON GÜN

BDDK personel alım ilanına başvurular, bugün (14 Aralık) 15:00'a kadar devam edecek. Başvurular, Kurumun resmi internet sitesinden (www.bddk.org.tr) on-line erişim suretiyle ulaşılabilecek "Başvuru Formu"nun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması suretiyle yapılacak. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecek.

Başvurular üzerinde yapılacak inceleme sonucu, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi ile sözlü sınavın yapılacağı yer ve sınav tarihleri Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) duyurulacak. Bu duyuru tebligat hükmünde olup ayrıca yazılı bildirimde bulunulmayacak. Sınav yeri ve/veya tarihinin değiştirilmesi halinde durum Kurumun resmi internet sitesinde (www.bddk.org.tr) ilan edilecek olup bu ilan da tebligat hükmündedir.

BDDK PERSONEL ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

BDDK personel alım ilanına;  Türk Vatandaşı olan, kamu haklarından mahrum bulunmayan, Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmayan

Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olan, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmayan, güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırmasında kamu hizmetine atanmasına engel bir durumu bulunmayan, 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından istenilen puanı almış olan adaylar başvuru yapabilecek.

SINAV KONULARI

Sözlü sınav adayların; Mesleki bilgi ve mesleki yeteneği (50 puan), bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade etme yeteneği, muhakeme gücü (20 puan), genel yetenek ve genel kültürü (10 puan), davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu (10 puan), özgüveni, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı (10 puan), yönlerinden değerlendirilmesi suretiyle gerçekleştirilecek. Sözlü sınavda başarılı sayılmak için 100 tam puan üzerinden verilecek puanların aritmetik ortalamasının en az 70 puan olması gerekir. 

İlan detayları için TIKLAYIN.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.