Danıştay Başkanlığı Memur Alımı İçin Başvurular Başladı

Danıştay Başkanlığı'nın geçtiğimiz hafta verdiği memur alım ilanı için başvuru süreci başladı. Peki başvurular ne zaman sona erecek? Detayları haberimizde...

KPSS B Memur Alım İlanları 17.10.2016, 09:56 01.02.2019, 13:50
Danıştay Başkanlığı Memur Alımı İçin Başvurular Başladı

Danıştay Başkanlığı, 10 Ekim'de Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla personel alım ilanı verdi. Verilen ilanda, Danıştay Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere memur alınacağı duyuruldu. Alımlar 2 farklı kadro için yapılacak.

Alınacak Personel:
- Bilgisayar Mühendisi
- İnşaat Mühendisi

Başvuracak Adaylarda Aranan Genel Şartlar:
- 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartlara haiz olmak
- 35 yaşını bitirmemiş olmak
- KPSSP3 puan türünden en az 70 almış olmak

- Adli sicil kaydı olumlu sonuçlanmak
- Fakültelerin Bilgisayar Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak

Sınav Süreci: Uygulama sınavı Danıştay Başkanlığı tarafından, yazılı olarak gerçekleştirilecek, sınavda en az 70 alan adaylar başarılı sayılacaktır. Sınavda; İnşaat Mühendisliği alanında adaylara genel alana hitap eden çoktan seçmeli 5 seçenekli toplam 80 soru sorulacaktır.

Bilgisayar Mühendisliği alanında; Temel Bilgisayar Bilgisi, Yazılım, Sistem Yönetimi ve Network Yönetimi konularında hazırlanan çoktan seçmeli 5 seçenekli toplam 100 soru sorulacaktır.

Uygulama sınavında başarılı olan adaylar için sözlü sınav tarihi ve yeri daha sonra açıklanacaktır.Başvuru Süreci: Danıştay Başkanlığı memur alımı için başvurular bugün (17 Ekim) başladı ve 19 Ekim'de sona erecek !

 

Yorumlar (0)