DPB'de 150 Memur, Tahsildar, Zabıta, İtfaiye ve Muhasebe Personeli Alımı İçin İlan Yayımlandı

Türkiye'nin farklı şehirlerinde yer alan kamu kurumları yayımladıkları ilanlar ile çeşitli pozisyonlarda kamu personeli alımı yapacaklarını ilan ettiler. Kamu kurumları tarafından yayımlanan ve KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı açıklanan bu alım ilanlarına dair detayları siz okuyucularımız için derledik.

KPSS B Memur Alım İlanları 26.05.2018, 18:11 12.02.2019, 18:40
DPB'de 150 Memur, Tahsildar, Zabıta, İtfaiye ve Muhasebe Personeli Alımı İçin İlan Yayımlandı

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla çok sayıda kamu kurumu kamu personeli alımı için ilan yayımlıyor. 

Kamu kurumları tarafından yayımlanan bu alım ilanlarını Kamupersoneli.net olarak siz okuyucularımıza anlık olarak duyuruyoruz. 

Bu haberimizde siz okuyucularımıza 5 farklı kadrodan yayımlanan ve adaylar tarafından yakından takip edilen memur alım ilanlarını derledik. Söz konusu ilanlara dair tüm bilinmesi gerekenler ve başvuru kılavuzlarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPACAĞINI AÇIKLAYAN KAMU KURUMLARI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan bu alım ilanlarını Kamu Personeli Seçme Sınav puan sıralamasına göre yapılıyor. Bu kapsamda alım yapacağını açıklayan kurumlar arasında şunlar yer alıyor. 

Lice Belediye Başkanlığı, Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ozan Belediye Başkanlığı, Tutak Belediye Başkanlığı, Söğüt (Burdur) Belediye Başkanlığı, Atkaracalar Belediye Başkanlığı ve Yaylakent Belediye Başkanlığı

ALIM YAPILACAK KADROLARA İLİŞKİN DETAYLAR

Siz okuyucularımıza aktardığımız kurumlar tarafından yayımlanan ilanlarda toplam 150 personel alımı yapılacağı ilan edildi. Bu alımlar arasında en çok alım ilan bulunan kurum ise Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayımlandı. Van Büyükşehir Belediyesi yayımladığı ilanında 100 İtfaiye Eri ile 40 Zabıta alımı yapacağını duyurdu. 

Lice Belediyesi Peyzaj Mimarı ile İnşaat Mühendisi alımı yapacağını ilan ederken Yaylakent Belediyesi Tekniker alımı yapacak. Atkaracalar Belediye Başkanlığı Tahsildar alımı için ilan yayımlarken Söğüt Belediye Başkanlığı Zabıta ve İtfaiye alımı yapacağını duyurdu. Tutak Belediyesi de yayımladığı ilanında İnşaat Mühendisi ile Muhasebe Memuru alımı yapacağını açıkladı. Ozan Belediyesi Zabıta Memuru alımı için ilan yayımladı. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Söz konusu alım ilanlarına başvuru yapacak adayların Devlet Memurları Kanunu ile alım yapacak kurum tarafından belirlenen koşulları sağlamaları gerekiyor. Bu koşullar arasında yer alan şartları sizlere ana hatlarıyla paylaşıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak. 657 sayılı Kanunun 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya vücut sakatlığı ile engelli bulunmamak. kurum tarafından talep edilen yaş aralığında bulunmak ve Arşiv Araştırması ve güvenlik soruşturması sonucu olumlu olmak.

Bu şartların yanında kurumlar adaylardan alım yapılacak pozisyonlara göre bazı özel şartlar belirliyorlar. Bu özel şartlara haberimizin altında bulunan bağlantılar aracılığıyla ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar (0)