EGM Lise Mezunu Memur Alım İlanı Başvuruları İçin Son Gün (65 KPSS Puanıyla)

Emniyet Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir ilan ile lise mezunu personel alımı yapacağını duyurmuştu. EGM tarafından yayımlanan duyuruda personel alımlarının Kamu Personeli Seçme Sınavı puan esasına göre yapılacağı duyurulmuştu. Söz konusu ilana başvuru süreci sona eriyor. Detayları siz takipçilerimize tekrar hatırlatıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 09.03.2018, 08:27 12.02.2019, 06:04
EGM Lise Mezunu Memur Alım İlanı Başvuruları İçin Son Gün (65 KPSS Puanıyla)

Emniyet Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımladığı bir ile memur alımı yapacağını ilan etmişti.

EGM personel alım ilanının yayımlanmasının ardından Kamupersoneli.net olarak söz konusu duyuruyu siz okuyucularımıza anlık olarak aktarmıştık.

Yayımlanan personel alım ilanına başvuru süreci 9 Mart tarihi itibariyle sona eriyor. İlanda yer alan tüm ayrıntıları sizlere aşağıda paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLAR

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yayımlanan bir ilan ile adaylara duyurulan personel alım ilanına lise mezunu adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacak alımlar Aşçı pozisyonuna yapılacak ve bu kadro için kurum bünyesine 15 kişi istihdam edilecek. 

15 Aşçı alımı için yayımlanan ilanda yer alan başvuru koşullarına ilişkin bilinmesi gereken noktaları sizlere aktarıyoruz.

İLANA BAŞVURU SÜRECİ

Aşçı pozisyonunda personel alımı yapacağını duyuran Emniyet Genel Müdürlüğü bu kadroya başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen şartları ilan metninde yayımladı. 

Adaylardan talep edilen başvuru koşulları arasında, devlet memurları kanunda yer alan ilgili başvuru koşulları ve alım yapılacak unvana göre belirlenen özel koşullar yer alıyor. 

Bizlerde haberimizde ilan metninde yayımlanan tüm bu koşulları yayımlıyoruz. 

İlan metninde yer alan başvuru koşulları,

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’ inci maddesinde belirtilen şartları taşımaları, Atanmak istediği unvanla ilgili olarak belirtilen öğrenim şartı ve diğer nitelikleri taşıması, Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen sağlık şartlarını taşıması, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçları olumlu olması ve Emniyet Genel Müdürlüğünce yapılacak sözlü ve/veya uygulamalı sınavda başarılı olmak 

Eğitim Şartı,

Emniyet Genel Müdürlüğü ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylardan; rtaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dallarının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı- Beslenme ve Ev Yönetimi Dalının, Aile ve Tüketici Hizmetleri Alanı-Ev Ekonomisi Dalının veya Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı- Turizm/Otelcilik ve Turizm Dalı bölümlerinden birinden mezun olmalarını talep ediyor. 

KPSS Şartı; Aşçı alım ilanı için yayımlanan KPSS şartında, 2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı, KPSS-P94 puan türünden en az 65 almış olmak koşulu yer alıyor.

BAŞVURULAR İÇİN SON GÜN

EGM memur alım ilanına başvuru süreci 9 Mart tarihi itibariyle sona erecek. İlana başvurular ise şehirlerde bulunann İl Emniyet Müdürlüklerine istenilen evraklar ile birlikte şahsen yapılacak. 

Başvuru sırasında istenilen evraklar; Kimlik belgesi, Son altı ay içerisinde çekilmiş 2 adet vesikalık fotoğraf, İstenilen eğitim durumuna ait diploma/mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi ya da noter tasdikli sureti, KPSS Sonuç belgesinin aslı ya da internet çıktısının örneği

Yorumlar (1)
Ali 2 yıl önce
Önlisans niye hiç alınmıyor