En Az Lise Mezunu 110 Zabıta Memuru Alımı İçin İlan Yayımlandı

İstanbul Ümraniye Belediye Başkanlığı kamu personeli alımı için ilan yayımladı. KPSS puan sıralaması esasına göre yapılacağı ilan edilen alımlarda lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunuyor. Zabıta Memuru alım ilanına dair bilinmesi gerekenleri haberimizde aktarıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 27.09.2018, 00:02 18.01.2019, 23:50
En Az Lise Mezunu 110 Zabıta Memuru Alımı İçin İlan Yayımlandı

İstanbul Ümraniye Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre Zabıta Memuru alımı yapacağını duyurdu.

İlana başvuru koşulları ve başvuru sürecine dair bilinmesi gereken tüm ayrıntıları siz okuyucularımızla paylaşıyoruz. İlana dair detaylar şu şekilde,

110 ZABITA MEMURU ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan perosnel alım ilanında 110 Zabıta Memuru alımı yapılacağı duyuruldu. İlana göre bu alımlara lise, önlisasn ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. 

Bu kapsamda belediye 40 lise mezunu Zabıta Memuru, 60 önlisans mezunu Zabıta Memuru ve 10 lisans mezunu Zabıta Memuru alımı yapacak. Ayrıca ilana başvuru yapmak için bölüm şartıda bulunuyor. İşte kadro detayları;

BAŞVURU KOŞULLARI

İstanbul Ümraniye Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan ve DPB üzerinden yayımlanan alım ilanına başvuru yapacak adayların aşağıda yer alan başvuru koşullarını sağlamaları gerekiyor. 

Genel Başvuru Koşulları

İlan edilen zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

Özel Başvuru Koşulları

İlan edilen zabıta memuru kadrolarından 10 ve 11 dereceli kadrolar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2016 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak, İlan edilen zabıta memuru kadrolarından 9 dereceli kadrolar için son olarak mezun olunan okul itibariyle öğrenim şartlarını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak ve ilgili puan türünden en az 70 (yetmiş) puan almış olmak, erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

110 Zabıta Memuru alım ilanı için başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 8 Ekim ile 12 Ekim tarihleri arasında yapacaklar. Başvurular Ümraniye Belediyesine şahsen yapılacak. Adaylar başvuru sırasında ilan metninde yer alan başvuru evraklarını da teslim edecekler.

Başvuru Evrakları; Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi, Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesinin çıktısı, Erkek adaylar için askerlikle ilişiğin olmadığına dair beyanı Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, Biyometrik Fotoğraf

Yorumlar (15)
Kadir 1 yıl önce
Boşuna kendinizi yormayın 110 kişi şimdiden belli
İlknur 1 yıl önce
Lisans mezunu neden bu kadar az...
ela 1 yıl önce
neden 30 yaş bu zabıtalık yaa 30-35 yaş arası yaşlı mı sayılıyo nedir bu saçmalık.......
furkan 1 yıl önce
üniversite mezunu olmanın hiç bir artısı kalmamış güzel ülkemde
fatma 1 yıl önce
puanın düşme ihtimali var mı acaba
Nur 1 yıl önce
Neden lisans hem bu kadar az hem de bölüm şartı var diger bölümleri okuyanlar boşuna mı okudu sınava girdi
Emre sucu 1 yıl önce
Başvuru evraklarini başka şehirden posta yoluyla gonderemiyo muyuz?
Cihan 1 yıl önce
Ula keşke üniversite okumasaydık yav
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın