Gümrük Bakanlığı KPSS Puanıyla 40 Memur İlanına Başvuru Süreci Başlıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bir ilan yayımlayarak farklı kadrolarda 40 kamu personeli alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu ilana başvuru süreci 26 Mart tarihinde başlıyor. Söz konusu ilan ile detayları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 25.03.2018, 16:03 12.02.2019, 07:22
Gümrük Bakanlığı KPSS Puanıyla 40 Memur İlanına Başvuru Süreci Başlıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden bir ilan yayımlamıştı. 

Gümrük Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda farklı kadrolarda Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre memur alımı yapılacağı duyuruldu. 

Söz konusu ilana dair detayları sizlere aşağıda aktarıyoruz. 

GÜMRÜK BAKANLIĞI 40 MEMUR ALIM İLANI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına İlk Defa Yapılacak Atamalar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca personel alımı yapılacağı ilan edildi.

Yayımlanan ilana göre bakanlık 14 farklı kadro 40 kamu personeli alımı yapacak. 

En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alım ilanında yer alan açık pozisyonlar şu şekilde, 

Alım yapılacağı açıklanan kadrolar; Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Veznedar, Anbar Memuru, Mütercim, Kimyager, Diyetisyen, Teknisyen, Tekniker, İnşaat Mühendisi, Makine Mühendisi, Elektrik Mühendisi

İLANA BAŞVURU KOŞULLARI

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ilan metninde ilana başvuruda bulunacak adaylara yönelik bazı açıklamalar yer aldı. 

İlanda adayların yayımlanan başvuru koşullarına haiz olmaları istendi. İlanda yer alan başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşullar; 

657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, görevini düzenli yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişği bulunmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak. 

İlana başvuruda bulunacak adaylardan ayrıca alım yapılacak unvana göre belirlenen eğitim şartını karşılamaları ve - Lisans mezunları için 2016 yılı KPSSP3 puan türünden, önlisans mezunları için KPSSP93, ortaöğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden 70 ve üzeri puan almış olmaları talep ediliyor.

BAŞVURULAR 26 MART TARİHİNDE BAŞLIYOR

Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden adaylara duyurulan personel alım ilanına başvuru süreci 26 Mart tarihinde başlayacak ve adaylar başvurularını 6 Nisan tarihine kadar yapabilecekler.

İlana başvurular ise bakanlığı internet adresi (www.gtb.gov.tr) üzerinde yer alan iş talep formunu elektronik ortamda doldurulması suretiyle elektronik olarak yapılacaktır. 

Yorumlar (0)