İnönü Üniversitesi 19 Ağustos - 2 Eylül Arasında KPSS Puan Sıralaması İle 41 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

İnönü Üniversitesi 19 Ağustos - 2 Eylül Arasında KPSS Puan Sıralaması İle 41 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

İnönü Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlanarak sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlanda kamu personeli alımının KPSS puan sıralamasına göre yapılacağı ve başvuruların 19 Ağustos ile 2 Eylül arasında alınacağı belirtildi. Ayrıca ilana başvuru yapacak olan adayların başvurularını İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna şahsen gerçekleştirileceği ifade edildi. Peki kimler başvuru yapabilir? Başvuru evra

İnönü Üniversitesi tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS puan sıralamasına göre 41 sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvuru yapacak olan adaylar ise başvurularını 19 Ağustos 2019 ile 2 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştireceklerdir. Başvurular İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna şahsen olarak yapılacaktır. Peki ilana başvuru için gerekli olan evraklar neler? Kimler başvuru yapabilir? Detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz. 

İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda 2018 yılı KPSS P93 puan türü sıralamasına göre hemşire ve sağlık teknikeri alımı yapılmaktadır. 

İnönü Üniversitesi 19 Ağustos - 2 Eylül Arasında KPSS Puan Sıralaması İle 41 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adaylar başvuru yapamayacaktır. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

1. 657 sayılı Kanunun 48.maddesinde belirtilen Şartları taşımak.

2. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3. Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak veya tecilli olmak.

4. 657 Sayılı Kanunun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla ilan edilen sözleşmeli personel pozisyonuna ilişkin yataklı tedavi kurumlarında 24 saat esasına dayalı çalışmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak. (Bu durum memuriyete girişte tam teşekküllü hastanelerden alınacak raporla tespit olunur.)

5. Başvuracak adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesine göre kamu kurumlarında istihdam edilenlerin, “Bu Şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmü gereğince bu maddeye aykırı durumu tespit edilenler hakkında işlem yürütülmeyecektir.

BAŞVURU DETAYLARI

İnönü Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda başvuruların 19 Ağustos 2019 tarihi itibari ile başladığı ifade edilerek söz konusu başvuruların 2 Eylül 2019'a kadar devam edeceği belirtildi. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını aşağıdaki belgeler ile İnönü Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı İdari Personel Bürosuna şahsen olarak gerçekleştireceklerdir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER 

1. Başvuru Dilekçesi

2. Özgeçmiş

3. 1 Adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içerisinde çekilmiş olacaktır)

4. E-devlet üzerinden alınan mezun belgesi çıktısı

5. Nüfus cüzdanı fotokopisi

6. KPSS Sonuç Belgesi (Sorgulama kodu üzerinde silinti ve kazıntı olmayacaktır)

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Haberler
Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler