İznik Belediye Başkanlığı Memur Alım İlanı Yayımladı

Bursa İli İznik Belediye Başkanlığı memur alımı yapacağını ilan etti. Belediye tarafından yayımlanan duyuru metni ve alım yapılacağı açıklanan memur kadrosuna ilişkin ayrıntıları siz okuyucularımıza haberimizde aktarıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 15.11.2018, 00:51 17.01.2019, 21:58
İznik Belediye Başkanlığı Memur Alım İlanı Yayımladı

Bursa İli İznik Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere ve ilgili yönetmelik uyarınca memur alımı yapacağını duyurdu. 

DPB'de yayımlanan ilan ile adaylara duyurulan memur alım ilanına ilişkin tüm ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz. 

DPB'DE YAYIMLANAN MEMUR ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan memur alım ilanına göre alımlar tek bir kadrodan olacak. İlana göre Mühendis kadrosuna yapılacak olan memur alımlarına üniversitelerin İnşaat Mühendisliği lisans programlarından mezun olan adaylar başvuruda bulunabilecekler. 

İlanda ayrıca adayların 2018 KPSS'den en az 85 puana sahip olmaları talep edildi. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Bursa İli İznik Belediye Başkanlığı tarafından alım yapılacağı açıklanan İnşaat Mühendisi kadrosu için aşağıda belirlenen şartları sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. 

İlan edilen boş Mühendis kadrosuna atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmak gerekmektedir. Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, 

Özel Şartlar

İlana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen özel şartlar arasında, ''İlan edilen mühendis kadro unvanı için son olarak mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı KPSSP3 puan türünde Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş olmak ve belirtilen asgari KPSSP3 puanını almış olmak, Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak ve Bakanlık onaylı (en az C sınıfı) İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Belgesi sahibi olmak.'' şartları yer alıyor. 

BAŞVURU ŞEKLİ

İlan edilen kadroya yukarıda yer alan başvuru koşullarını sağlayan adaylar, 29 Kasım tarihinden 3 Aralık Kasım tarihine kadar başvuru yapabilecekler. Başvurular İznik Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü Evrak Kayıt bürosuna şahsen yapılacak.

Yorumlar (0)