Jandarma Genel Komutanlığı 222 Sivil Memur Alımında Son Gün !

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisine alınacak en az lise mezunu 222 sivil memur alım ilanına başvurularda sona gelindi.

KPSS B Memur Alım İlanları 28.11.2017, 09:35 08.02.2019, 22:15
Jandarma Genel Komutanlığı 222 Sivil Memur Alımında Son Gün !

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisinde görevlendirilmek üzere en az lise mezunu 222 sivil memur alımı yapılacağı duyuruldu. İlgili memur alım ilanı, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlandı.

222 Sivil memur alımı; Mühendis, Mimar, Uzman Mütercim, Avukat, Veteriner pozisyonlarında yapılacak. Ayrıca alım yapılacak diğer pozisyonlar şöyle: Aşçı, Bahçevan, Berber, Terzi, Hizmetli, Memur, Grafiker, Hemşire, Teknisyen, Kasap, Zabıt Katibi

222 SİVİL MEMUR ALIMI BAŞVURULARI SONA ERİYOR...

Yayımlanan 222 sivil memur alım ilanında talep edilen şartlara durumu uyan adayların başvuruları, bugün (28 Kasım) mesai bitiminde sona erecek. Adayların başvuruları, sadece www.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinden, elektronik ortamda yapılacak. Şahsen veya posta yolu ile başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacak.

İlana başvuru yapacak her aday, sadece 1 pozisyon için başvuru yapabilecek. Sivil memur alım ilanına ilişkin başvuru sonuçları, 11 Aralık 2017 tarihinde, www.jandarma.gov.tr internet adresi üzerinden yayımlanacak.

SİVİL MEMUR ALIM İLANINA KİMLER BAŞVURABİLİR?

Başvuru yapacak adayların öncelikle T.C. vatandaşı olmaları ve 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımaları gerekiyor. Bunun dışında mezun olunan bölüme göre ilgili KPSS puan türünden en az 50 almış olmak, akıl hastalığı bulunmamak ve erkek adaylar için askerliğini yapmış muaf ya da tecilli olmak şartları da isteniyor.

UYGULAMALI SINAVLAR ve MÜLAKATLAR

Başvuru sonuçlarının açıklanmasının ardından uygulamalı sınavlar ve mülakatlar, 2 Ocak - 12 Ocak 2018 tarihlerinde, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi (Beytepe/ANKARA) adresinde saat 08.30'da başlayacak. Adaylar, uygulamalı sınava; diploma veya geçici mezuniyet belgesi, 2 adet nüfus cüzdanı fotokopisi, erkek adaylar için askerlik durum belgesi, adli sicil kaydı, ikametgah belgelerini de götürecekler.

Yorumlar (1)
Emine 2 yıl önce
Sonuçlar belli oldumu