Alexa
01 Mayıs 2017 Pazartesi 08:55
Kamu İhale Kurumu Büro Görevlisi,İletişim Görevlisi,Avukat Alımına Kimler Başvurabilir?
Kamu Personeli

Kamu İhale Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımladığı ilan ile farklı kadrolarda görevlendirilmek üzere personel alımı yapacağını duyurdu.

Kamu İhale Kurumu, personel alım ilanına başvurular 15 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak ve 26 Mayıs 2017'ye kadar devam edecek. Personel alım ilanına kimler başvuru yapabilir? Başvuru şartları neler? İşte detaylar:

Alım Yapılacak Kadrolar:

* Avukat (4)

* İletiişim Görevlisi (5)

* Büro Görevlisi (6)

Başvuracak Adaylarda Aranan Şartlar Neler? Kimler Başvuru Yapabilir?

Avukat, Büro Görevlisi ve İletişim Görevlisi kadrolarına başvuracak adayların (B) grubu kadrolar için 2016 yılında ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarından, tabloda belirtilen puan türlerinden 80 (seksen) ve üzeri puan almış olmak ve en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere yapılan sıralamada, atama yapılacak kadro sayısının 10 (on) katı aday arasına girmiş olmak (son sıradaki aday ile aynı puana sahip olan adaylar da sınava kabul edilecektir.).Tabloda belirtilen öğretim kurumlarının birinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen, yurt içi ve yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak gerekir.

Avukat İçin; Hukuk Fakültesi mezunu olmak

Büro Görevlisi İçin; En az dört yıllık eğitim veren; Hukuk, İktisat, Siyasal Bilgiler, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler, İletişim Fakülteleri ile fakültelerin Matematik, İstatistik, Türk Dili ve Edebiyatı, Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik veya Kütüphanecilik lisans programlarından mezun olmak

İletişim Görevlisi İçin; En az iki yıllık eğitim veren yüksekokulların ya da dengi okulların; Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler ön lisans programlarından mezun olmak.

Başvuru İçin Adaylardan İstenilen Belgeler:

* Diploma veya geçici mezuniyet belgesinin ya da yurt içi veya yurt dışındaki öğretim kurumlarına ait diploma denklik belgesinin fotokopisi

* Avukat kadrosuna başvuru yapan adaylar için avukatlık ruhsatının fotokopisi

* İlgili KPSS sonuç belgesinin fotokopisi ya da bilgisayar çıktısı

* Son altı ay içinde çekilmiş 4,5 X 6 ebadında 2 adet fotoğraf

* Sınav Başvuru Formu

İlan detayları için TIKLAYIN.

Başvuru Süreci:

* Başvurular 15 Mayıs 2017 tarihinde başlayacak olup, 26 Mayıs 2017 tarihi mesai bitiminde sona erecektir

* Adayların; sınava katılabilmek için Kurumun resmi internet sitesinde (www.ihale.gov.tr) yer alan “Kamu İhale Kurumu 2017 Yılı Açıktan Atama Giriş Sınavı” modülü içindeki “Sınav Başvuru Formunu” elektronik ortamda eksiksiz olarak doldurduktan sonra, formun çıktısını imzalamak suretiyle yukarıda belirtilen belgelerle birlikte, “Kamu İhale Kurumu İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 06520 Balgat/Ankara” adresine şahsen veya posta yoluyla başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Belirtilen gün ve saate kadar Kuruma ulaşmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Sınav Yeri:

* Sınav; sözlü giriş sınavı olarak, Kurumumuzun Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No:186 Balgat/Ankara adresindeki hizmet binasında yapılacaktır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar ile adayların sınava gireceği tarih ve saate ilişkin bilgiler, Kurumun www.ihale.gov.tr internet sitesinden ilan edilecektir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.