Merkez Bankası En Az 5 Bin TL Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Merkez Bankası tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az 5 bin TL maaşla kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Peki genel şartlar neler? Adaylar ilana nasıl başvuru yapabilecek?

KPSS B Memur Alım İlanları 26.07.2019, 12:00
Merkez Bankası En Az 5 Bin TL Maaşla Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Merkez Bankası tarafından kadrolu kamu perosneli alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda Merkez Bankasının bilgisayar mühendisi alımı yapacağı ifade edildi. Ayrıca kamuda istihdam edilen bilgisayar mühendisleri en az 5 bin TL maaş almaktadırlar.

Merkez Bankası tarafından yayımlanan ilanda Bilişim Teknolojileri Genel Müdürlüğüne Bilgisayar Mühendisi alımı yapılacağı belirtildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 26 Temmuz 2019 ile 3 Eylül 2019 tarihleri arasında gerçekleştirebileceklerdir. Başvuru yapacak olan adaylar Merkez Bankası resmi internet adresi insan kaynakları sayfasından (insankaynaklari.tcmb.gov.tr) kılavuzdaki belgeleri yüklemek sureti ile elektronik yolla başvurularını gerçekleştireceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

- 01.01.1987 ve daha sonra doğmuş olmak.

- Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasına alınacak kişilerde aranan genel şartları sağlamak.

- En az dört yıllık eğitim veren Türkiye veya yurt dışındaki denkliği Yükseköğretim Kurulunca tanınmış yükseköğretim kurumlarının bilgisayar mühendisliği lisans eğitimini tamamlamış olmak.

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işe alım sınavlarının komisyon mülakatı aşamasında elenmemiş olmak.

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) veya Elektronik Yabancı Dil Sınavından (e-YDS) en az 70 İngilizce puanı veya Test of English as a Foreign Language Internet-Based Test sınavından (TOEFL-iBT) en az 84 puan almış olmak

- Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde yapılan; Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) en az 80 KPSSP1 puanı veya Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavından (ALES) en az 80 sayısal puan veya GRE sınavından en az 156 sayısal puan veya GMAT sınavından en az 585 puan almış olmak.

- KPSS, ALES, GRE ve GMAT puanlarına göre aşağıdaki ALES Sınavı Eşdeğerlik Tablosu esas alınarak yapılacak sıralama sonucunda ilk 300 aday (son adayla aynı puanı alan adaylar da dahil) yazılı meslek sınavına çağrılacaktır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (2)
Kamu yönetimi mezunuyum 4 ay önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn
çalın 4 ay önce
eskiden işinolsa sizi takip ederdi şimdi siz ondan çalıyonuz