Mersin Üniversitesi KPSS Puan Esasına Göre 195 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan ilana göre; Mersin Üniversitesi'ne 195 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan ilanda kpss puan esasına göre başvuruların alınacağı ifade ediliyor. Peki başvurular nasıl yapılacak? İşte detaylar...

KPSS B Memur Alım İlanları 19.04.2018, 09:13 12.02.2019, 15:55
Mersin Üniversitesi KPSS Puan Esasına Göre 195 Sözleşmeli Personel Alımı Yapıyor

Mersin Üniversitesi tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alım ilanına göre; 195 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilanın detaylarında ise adayların başvurularının KPSS puan easına göre yapmaları gerektiği duyuruldu.

Peki başvuru şartları neler? Başvurular nereye yapılacak? Merak edilen tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz...

MERSİN ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan personel alım ilanı detaylarına göre; "Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4. maddesinin (B) fıkrasına uyarınca Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edilmek üzere, 2016 KPSS(B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

KADRO DAĞILIMI

Mersin Üniversitesi tarafından yayımlanan personel alım ilanı kadro dağılımı ise;

BAŞVURU DETAYLARI

Yayımlanan söz konusu ilana başvuru yapacak adaylardan üst kısımda belirttiğimiz şartların aranacağı ifade edidi.

Ayrıca adaylaran Lisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP3 puanı, Önlisans mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, Sağlık Meslek Lisesi mezunları için 2016 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanlarının esas alınacağı ifade edildi.

Yayımlanan ilana ise başvurular yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içerisinde mesai bitimine kadar Döner Sermaye Gelirlerinden karşılanacaklar Döner Sermaye İşletme Müdürlüğüne, Özel Bütçe Gelirlerinden karşılanacaklar Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğine, şahsen müracaat etmeleri gerektiği ifade edildi.

Diğer yandan adayların yayımlanan kadrolardan sadece bir tanesine başvuru yapmaları ifade edildi. Posta yolu ile yapılan başvuruların ise kabul edilmeyeceği belirtildi.

Yorumlar (0)