Resmi Gazete'de Yayımlandı: Tarım Bakanlığı 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! En Az Lise Mezunu İşte Başvuru Şekli

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Tarım ve Orman Bakanlığının ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü kapsamında 5 bin kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlana en az lise mezunu olan adaylar KPSS puanlarıyla başvuru yapabileceklerdir. İşte ilan hakkındaki detaylar...

KPSS B Memur Alım İlanları 29.08.2019, 09:15
Resmi Gazete'de Yayımlandı: Tarım Bakanlığı 5 Bin Kamu Personeli Alımı Yapıyor ! En Az Lise Mezunu İşte Başvuru Şekli

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü kapsamında 5 bin kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlana en az lise mezunu olan adaylar KPSS puanları ile başvurularını gerçekleştireceklerdir. 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda 2 bin 700 Orman Muhafaza Memuru, 1.150 Orman Mühendisi ve 1.146 sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Sözleşmeli kamu perosneli alımı kapsamında mühendis, avukat biolog, laborant, tekniker, büro personeli ve destek personeli alımı yapılacaktır.

Ayrıca Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda kamu personeli alımının Türkiye genelinde gerçekleştirileceği ifade edildi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan ilanda alım yapılacak olan kadrolara göre başvuru tarihleri değişmektedir. 

Bunun yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylar bazı şartlar aranmaktadır Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Konu ile ilgili olarak adaylarda genel şartların yanı sıra kadrolara göre özel şartlar da aranmaktadır. Bu bağlamda belirtilen genel şartlar şöyle:

SÖZLEŞMELİ KAMU PERSONELİ ALIMI GENEL ŞARTLARI

1 - 657 Sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

2- 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

3- Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. 

ORMAN MÜHENDİSİ ALIMI GENEL ŞARTLARI

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak.

b) Son başvuru tarihi 36 yaşından gün almamış olmak, 

c) 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP3) en az 60 puan almış olmak.

ç) Yükseköğrenim kurumlarının lisans programlarından; Orman Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak,

d) Entomoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman entomolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

e) Fitopatoloji alanında mühendis pozisyonunda istihdam edilecekler için, orman mühendisliği lisans bölümünden mezun olmak ve orman fitopatolojisi dalında yüksek lisans yapmış olmak,

f) Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

g) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu pozisyonlara yerleşenlerden, Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

h) Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir

ORMAN MUHAFAZA MEMURU ALIMI GENEL ŞARTLARI

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinde belirtilen genel ve özel şartlara sahip olmak,

b) Son başvuru tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak,

c) 2018 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2018-KPSSP93) en az 60 puan almış olmak,

ç) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinin birinden mezun olmak,

d) Sağlık Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde görev yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sağlık kurulu raporu almak, (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

e) 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel statüsünde çalışmakta iken; hizmet sözleşmeleri sona erenler veya Ek-1’de yer alan sözleşmeli personel pozisyonuna yerleştirilmek üzere başvuruda bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esasların ek 1 inci maddesinin üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan hükümlerin uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

f) Belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir. Ayrıca, herhangi bir tarihte ibraz ettiği belgenin sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe aykırı belge düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak göreve başlatılmış olsalar bile” sözleşmeleri feshedilerek haklarında yasal işlem yapılacaktır ve idare tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir. 

BAŞVURU DETAYLARI

Sözleşmeli kamu personeli alımı kapsamında başvurular 12 Eylül'de başlayacak ve 23 Eylül'e kadar devam edecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile gerçekleştireceklerdir. 

Bunun yanı sıra Orman Mühendisi alımı kapsamında başvurular 24 Eylül 2019 tarihinde başlayacak ve ve 7 Ekim 2019 tarihine kadar devam edecektir. Bu ilana da başvurular http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifresi ile gerçekleştirilecektir.

Ayrıca Orman Muhafaza Memuru alımı için başvurular da 24 Eylül'de başlayacak ve 7 Ekim'e kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını http://isealim.ogm.gov.tr adresindeki sistemden e-devlet şifreleri ile gerçekleştireceklerdir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (14)
ZiraatmühendisiMerve 4 ay önce
Tarım ve orman bakanıysanız neden hep orman mühendisleri de ziraat mühendislerine atama yok! Neden ? Tarımın bize, bizim tarıma ihtiyacımız var. Biz masa başında oturacak değil arazi arazi gezerek yeniliği keşfeden mühendisler olacağız diye sözümüzü verdik! Sizlerin neden bizim mesleğimize saygınız yok, neden bizi devlet kurumlarında göremiyorsunuz veya ISTEMIYORSUNUZ ??
Gerekli 4 ay önce
36 yaşından gün almamış olmak nedir ya emeklilik için 65 yaşına kadar çalışılabiliniyorsa her yaştan insanı almak zorundasınız adalet mi bu
Rein men 4 ay önce
O zaman kpss ye girerken de kayıt almayın yaş sınırı getirin bu nasıl bir çelişki
Caner 4 ay önce
Niye 55-60 yaşında milletvekilleri oluyor belediye başkanı oluyorda altı üstü Bi memur olunamıyor yazıklar olsun size
ogm 4 ay önce
orman muhafaza memuru alımında bölüm şartı kalmalı yada bölümler eklenmeli.halkla ilişkiler ve tanıtım insan kaynakları gibi.önlisans sözleşmeli büro personeli alında halkla ilişkiler bölümüde eklenmeli
İnaz 4 ay önce
Tarımsal işletmecilik mezunuyum 2011mezunu... Hala işe gircem diye bekliyorum. Adalete bak...!!!
Cuma 4 ay önce
Ben sadece adeletli bir alım istiyorum ama oda yok malesef Ahirette görüşecegiz
Rein men 4 ay önce
O zaman kpss ye girerken de kayıt almayın yaş sınırı getirin bu nasıl bir çelişki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın