Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alım İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında adaylar tarafından merakla beklenen Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Söz konusu ilanda adayların tercihlerini ne zaman yapacakları da belirtildi.

KPSS B Memur Alım İlanları 31.07.2019, 07:49
Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alım İlanı Resmi Gazete'de Yayımlandı

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında adaylar tarafından merakla beklenen Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alım ilanı yayımlandı. Söz konusu ilanda farklı pozisyonlarda 12 bin personel alımı yapılacağı ve tercihlerin ne zaman yapılacağı belirtildi. 

Konu ile ilgili olarak söz konusu ilanda "Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında istihdam edilmek üzere Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde toplam 12.000 sözleşmeli sağlık personeli alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

İLANIN DETAYLARI

Söz konusu personel alımının ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde gerçekleştirileceği sözleşmeli sağlık personeli pozisyonlarının bulunduğu KPSS-2019/4 Tercih Kılavuzunun ÖSYM tarafından tarafından yayımlanacağı belirtildi.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2018-KPSS Ortaöğretim ve 2018-KPSS Ön Lisans sınav sonuçları kullanılacaktır. Bunun yanı sıra Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda 12 bin personel alımı için adayların tercihlerini 7 Ağustos 2019 ile 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında gerçekleştirecekleri belirtildi.

Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecektir. ÖSYM’ye veya Sağlık Bakanlığına posta yoluyla gönderilen veya elden verilen tercih listeleri geçerli olmayacaktır.

Odyolog, Perfüzyonist, Dil ve Konuşma Terapisti ve Sağlık Fizikçisi pozisyonlarında tercih yapmak isteyen ve ilgili alanlarda lisansüstü (yüksek lisans veya doktora) öğrenim görmüş adayların, 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

Şahsen başvuru işlemini gerçekleştiremeyecek adaylar; Başkanlığın resmi internet sayfasında yayımlanan duyuru ekinde yer alan dilekçe ile birlikte T.C. Nüfus Cüzdanı/Kimlik Kartının Noter Onaylı örneği ile Yüksek Lisans/Doktora düzeyindeki diploma/mezuniyet belgesinin Noter onaylı veya üniversite tarafından “ASLI GİBİDİR” ibaresiyle onaylanmış ıslak imzalı örneğini (ve gerekmesi halinde ilave olarak kendi adlarına alınmış YÖK kararı örneğini) Devlet Personel Başkanlığı adresine iadeli taahhütlü posta yoluyla ulaştırabileceklerdir. 19 Ağustos 2019 tarihi itibarıyla kuruma ulaşmayan dilekçeler işleme alınmayacaktır.

Yayımlanan ilan için TIKLAYIN.

Yorumlar (5)
torpil 4 ay önce
torpil kapıda
Kamu yönetimi mezunuyum 4 ay önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn
Xsdf 4 ay önce
Ne alaka torpil
Lemariz 4 ay önce
Hemşire yardımcılığı yok boşuna meslek lisesine gittiler yapılan haksızlıga bakın
Ebrar 4 ay önce
Hemşire yardımcılığı bölümü çıkartıldı neden yapılmıyor yapilmicakti madem neden hemşire yardımcılığı gibi bölüm oldu