Sağlık Bakanlığı Personel Alımı KPSS 2019/4 Tercih Ücretlerine Zam Yapıldı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından Sağlık Bakanlığı 2019/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Söz konusu tercih kılavuzuna göre tercih ücretlerine zam yapıldığı belirlendi.

KPSS B Memur Alım İlanları 31.07.2019, 10:03
Sağlık Bakanlığı Personel Alımı KPSS 2019/4 Tercih Ücretlerine Zam Yapıldı

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımına ilişkin Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS 2019/4 tercih kılavuzu yayımlandı. Yayımlanan kılavuzda 7 Ağustos 2019 ile 21 Ağustos 2019 tarihleri arasında tercihler gerçekleştirilecek. 

Yayımlanan kılavuzda kamu personeli alımına ilişkin detaylara yer verildi. 

TERCİH ÜCRETLERİNE ZAM YAPILDI

Bilindiği gibi 2018 yılında yapılan atamalarda adaylardan tercih ücreti olarak 15 TL alınmıştı. Yayımlanan KPSS 2019/4 tercih kılavuzunda ise tercih ücretlerine zam yapıldığı belirlendi. 

Buna göre söz konusu tercihlerde adaylardan 20 TL tercih ücreti talep edilmektedir. Bu konuya ilişkin kılavuzda şu ifadelere yer verildi:

"Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yerleştirme ücretini (20,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için 22 Ağustos 2019 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 22 Ağustos 2019 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre içinde yerleştirme ücretini yatırmayan adayların bu yerleştirme için yapmış oldukları tercihleri geçersiz sayılacak, sistemden silinecek ve bu tercihler yerleştirme işlemine alınmayacaktır"

Tercih Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (2)
MELMAS 4 ay önce
BİR DEVLETKİ OKULLARDA KİTABI BEDAVA DAĞITIR NE HİKMETSE SINAVDAN PARA ALIR BU NE ÇELİŞKİ.
Elazığ Merkez 4 ay önce
Allah belasını versin böyle düzenin parayı yatıran biz kendi adamlarını alan onlar helal etmiyorum