Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 14 Kadro İçin 66 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından bir ilan yayımlanarak 14 farklı kadroda 66 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvuracak adayların en az lise mezunu olmaları ve KPSS'den az 60 puan almış olmaları gerekmektedir. İlana başvurular ise aşağıda paylaştığımız link üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

KPSS B Memur Alım İlanları 16.08.2019, 08:41
Sahil Güvenlik Komutanlığı En Az Lise Mezunu 14 Kadro İçin 66 Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Sahil Güvenlik Komutanlığının resmi web adresi üzerinden bir ilan yayımlandı ve 14 kadroda toplam 66 kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvuru yapacak olan adaylarda en az lise mezuniyeti ve KPSS'den en az 60 puan şartı aranmaktadır.

ALIM YAPILACAK İLLER VE KADRO DAĞILIMI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilanda kamu personeli alımlarının Ankara, Samsun, İstanbul, İzmir, Mersin, Hatay, Antalya, Çanakkale, Amasra, Bursa, Trabzon, Muğla illerinde yapılacağı ifade edildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı, kamu personeli alımını "4 Büro Personeli (Disiplin İşlemleri), 1 Tekniker (Elektrik Teknikeri), 1 Tekniker (Elektronik), 1 Tekniker (Tekstil), 1 Büro Personeli (Mal Sorumlusu), 2 Büro Personeli, 1 Teknisyen (Bilgisayar), 2 Teknisyen (Elektrik), 6 Teknisyen (Sıhhi Tesisat ve İklimlendirme), 1 Teknisyen (Bakım Onarım), 31 Destek Personeli (Hizmetli), 11 Destek Personeli (Garson), 3 Destek Personeli (Berber)" kadrolarında gerçekleştirecektir.

BAŞVURU DETAYLARI

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından yayımlanan ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını internet üzerinden yapacaklardır. Adayların başvurularının geçerli olabilmesi için aşağıdaki şartlara haiz olmaları gerekektedir.

İlana başvurular 19 Ağustos 2019 tarihinde başlayacak ve 2 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecektir. Adaylar başvurularını "https://www.turkiye.gov.tr/sahil-guvenlik-komutanligi-is-basvurusu" web adresi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir. Ayrıca başvuru sonuçları da www.sg.gov.tr web adresi züerinden duyurulacaktır.

GENEL ŞARTLAR

Başvurusunu gerçekleştiremek isteyen adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Bu şartlara haiz olmadığı halde başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Buna göre başvuruların geçerli olabilmesi için aranan şartlar şöyle:

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartlara sahip olmak.

İlan edilen pozisyon unvanları için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak KPSS'ye girmiş olmak.

Alım yapılacak pozisyon unvanının hizasındaki yıla ait puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS notunu almış olmak.

Başvuru bitiş tarihi itibarıyla düzeltilmemiş nüfus kaydına göre 18 yaşını tamamlamış (02 Eylül 2001 ve daha önce doğanlar başvurabilir.) 01 Ocak 2019 tarihi itibariyle 36 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar başvurabilir.).

Daha önceden sözleşmeli personel statüsünde çalışanlar için, başvuru yapacağı tarih itibariyle sözleşme fesih tarihinin üzerinden en az bir yıl geçmiş olmak (Bkz. 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Ek Madde-1).

Askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

İlan edilen pozisyon unvanının hizasında belirtilen niteliklere sahip olmak

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)