21 Ağustos 2019 Çarşamba 09:18
Selçuk Üniversitesi KPSS Puanı İle Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Yapıyor

Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi üzerinden Konya Selçuk Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda KPSS şartı ile sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Konu ile ilgili olarak ilanda diğer sağlık perosneli alımı yapılacağı ifade edildi. Yayımlanan ilana başvurular aşağıda belirtildiği şekilde şahsen olarak gerçekleştirilecektir. Başvurular 2 Eylül'de sona erecektir. 

KADRO DETAYLARI

Selçuk Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda Yükseköğretim Kurumlarının Lisans Düzeyinde Eğitim Veren İlgili Bölümlerinden Mezun olmak şartı ile diğer sağlık personeli alımı yapılacağı ifade edildi.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak,

3. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

4. Türk Ceza Kanununun 53. Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileliiflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin iflasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

5. Erkekler için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

6. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,

7. 2018 Lisans KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı esas alınacaktır.

8. Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılması sonucunda atamaya engel durumu bulunmamak,

9. Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olması. (Bu hükme uygun olmayanlar kazansalar dahi atamaları yapılmayacaktır.)

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvurular aşağıdaki başvuru kılavuzunda belirtilen beşgeler ile 2 Eylül'e kadar şahsen yapılacaktır. Adaylar başvurularını Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Web Sitesinden (http://hastane.selcuk.edu.tr web) temin edilecek başvuru formunu doldurarak şahsen yapacaklardır.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Son Güncelleme: 21.08.2019 12:11
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.