Şırnak Belediyesi 65 KPSS Puan Şartıyla Memur Alım İlanı Yayımladı

Şırnak Belediye Başkanlığı yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını duyurdu. Yayımlanan ilana göre gör KPSS'den en az 65 puan almış adayların başvuru yapabileceği memur alım ilanında önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek.

KPSS B Memur Alım İlanları 01.11.2018, 00:33 17.01.2019, 23:58
Şırnak Belediyesi 65 KPSS Puan Şartıyla Memur Alım İlanı Yayımladı

Şırnak Belediye Başkanlığı kadrosunda personel açığı bulunan birimlerinde görevlendirmek üzere memur alım ilanı yayımladı. 

Şırnak Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere alım yapılacağı açıklanan personel alımlarında yer alan kadro detaylarını sizlerle paylaşıyoruz. 

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla yayımlanan ilana göre alımlarda tek bir pozisyondan personel alımı yapılacak. Zabıta Memuru pozisyonuna yapılacak alımlara kadın ve erkek adaylar başvuruda bulunabilecek ve bu pozisyon için 10 personel istihdamı sağlanacak. 

İlan metninde yer alan kadro detaylarına göre Herhangi bir önlisans programından mezun olan adaylar 2 Zabıta Memuru alımı için başvuruda bulunabilecekken lisans mezunu adaylar için açıklanan boş kontenjan sayısı 8 oldu. 

İLANA KİMLER BAŞVURUDA BULUNABİLECEK?

Şırnak Belediyesi yayımladığı alım ilanında ilana başvuruda bulunacak adaylardan talep edilen başvuru koşullarını açıkladı. Buna göre 10 Zabıta Memuru alım ilanına aşağıda yer alan şartları sağlayan adayların başvuruları kabul edilecek. 

Genel Koşullar

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Özel Koşullar

Alım yapılacak kadroya göre belirlenen özel koşullar arasında şu şartlar bulunuyor. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. 7 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Söz konusu alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için yapılan açıklamada ilan başvuruların ilan metninde yer alan başvuru evrakları ile birlikte 19 Kasım ile 23 Kasım tarihleri arasında Şırnak Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü'ne yapılacağı açıklandı. 

Yorumlar (0)