Ümraniye Belediyesi 110 Memur Alım İlanına Başvuru Süreci Başladı

Ümraniye Belediye Başkanlığı 110 memur alım ilanı. Ümraniye Belediyesi yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını ilan etmişti. Kurum tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan başvuru detaylarına göre memur alım ilanına başvuru süreci 8 Ekim tarihi itibariyle başladı. Söz konusu memur alım ilanına dair bilinmesi gereken tüm detaylar Kamupersoneli.net'te.

KPSS B Memur Alım İlanları 08.10.2018, 19:57 18.01.2019, 21:59
Ümraniye Belediyesi 110 Memur Alım İlanına Başvuru Süreci Başladı

Ümraniye Belediye Başkanlığı, DPB İş İlanları sayfası üzerinden yayımladığı bir ilan ile memur alımı yapacağını ilan etmişti. 

Farklı eğitim seviyelerinden mezun adayların başvuruda bulunabileceği memur alım ilanı ile ilgili olarak yapılan açıklamada kurum şu ifadelere yer vermişti. Ümraniye Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere ilan edilen boş kadrolara açıktan atama yoluyla memur alınacaktır.

Peki söz konusu memur alım ilanına kimler başvuru yapabilecek? İşte ilana dair ayrıntılar,

110 DEVLET MEMURU ALIM İLANI

Devlet Personel Başkanlığı'nca memur adaylarına duyurulan personel alım ilanında tek bir pozisyondan 110 memur istihdamı gerçekleştirilecek. Bu alımlara hem lise, hem önlisans hemde lisans mezunu adaylar başvuruda bulunabilecek. 

İlana göre adaylardan talep edilen eğitim şartı detayları şu şekilde,

40 Zabıta Memuru alımı içim en az lise mezunu olmak. 

30 Zabıta Memuru alımı için en az önlisans mezunu olmak. 

30 Zabıta Memuru alımı için Mahalli İdareler, Mahalli İdareler (Zabıta), Yerel Yönetimler, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım ön lisans programlarının birinden mezun olmak. 

10 Zabıta Memuru alımı için İşletme, İktisat, Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Yerel Yönetimler lisans programlarının birinden mezun olmak.

ZABITA MEMURU ALIMI BAŞVURU KOŞULLARI

110 Zabıta Memuru alımı için eğitim şartını sağlayan adaylar ayrıca KPSS; Genel, Özel ve Sağlık şartlarını da karşılamaları gerekiyor. 

Buna göre memur alım ilanına başvuru yapacak adayların lise, önlisans ve lisans KPSS'nin ilgili puan türünden en az 70 puan almış olmaları isteniyor. 

Adaylardan talep edilen genel şartlar arasında ise, ''Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.'' şartları bulunuyor. 

Zabıta Memuru alımı için başvuru yapacak adayların haiz olmaları gereken özel ve sağlık şartları da şöyle; Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır. Ayrıca bu kadroya başvuracaklar için görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel engeli bulunmamak şartı aranacaktır. 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Ümraniye Belediyesi 110 Memur alım ilanına başvuru süreci 8 Ekim tarihi itibariyle başladı. İlana başvuruda bulunacak adaylar başvurularını 12 Ekim tarihine kadar şahsen yapacaklar.

Yorumlar (0)