Yaylakent Belediye Başkanlığı Kamu Personeli Alım İlanı

Yaylakent Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre personel alımı yapacağını duyurdu. Detaylar Haberimizde...

KPSS B Memur Alım İlanları 08.05.2018, 01:17 12.02.2019, 16:56
Yaylakent Belediye Başkanlığı Kamu Personeli Alım İlanı

Yaylakent Belediye Başkanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilgili birimlerinde görevlendirmek üzere personel alım ilanı yayımladı. 

Kamu Personeli Seçme Sınavı puan sıralamasına göre yapılacağı açıklanan personel alım ilanında alım yapılacağı açıklanan pozisyonlar, ilana başvuru yapacak adaylardan talep edilen başvuru koşulları ve diğer detayları aşağıda sizlere aktarıyoruz. 

ALIM YAPILACAĞI AÇIKLANAN KADROLAR

Yaylakent Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alım ilanına göre, kurum tek bir kadrodan personel alımı yapacak ve bu pozisyon için bir personel istihdamı yapacak.

Yayımlanan ilana göre alımlar Tekniker pozisyonuna yapılacak. İlana başvuru yapacak adayların Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi önlisans bölümünden mezun olması isteniyor. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Kontrol ve Otomasyon Teknikeri pozisyonu için yayımlanan personel alım ilanına başvuru yapacak adayların Yaylakent Belediye Başkanlığı tarafından ilan edilen başvuru koşullarına haiz olmaları gerekiyor. 

İlan edilen Tekniker kadrosuna atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. Maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir.

Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak, İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak, Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

İlana başvuru yapacak adayların ayrıca, 2016 yılı KPSS93 Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmaları ve Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamaları talep ediliyor. 

BAŞVURULAR NE ZAMANA KADAR YAPILACAK?

Adaylar, sözlü sınava katılabilmek için; kadro detaylarını aktardığımız personel alım ilanına 25 Mayıs tarihi mesai bitimine kadar istenilen evraklar ile birlikte (Başvuru Formu, Nüfus cüzdanı veya kimlik kartının fotokopisi, Diploma veya Mezuniyet belgesinin fotokopisi, Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin fotokopisi, KPSS Sonuç Belgesinin çıktısı, Coğrafi Bilgi Sistemleri Uzmanlığı’nı gösteren sertifika, Bilgisayarlı Muhasebe Sertifikası, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı, Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı, 2 Fotoğraf) Yaylakent Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğüne yapacaklardır. 

Yorumlar (0)