YSK 549 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek ? En Az Lise Mezunu

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere 549 memur alımı yapacağını ifade etmişti. Söz konusu personel alım ilanına başvurular devam ediyor. Peki ilana başvurular ne zaman sona erecek? Detaylar haberimizde...

KPSS B Memur Alım İlanları 09.03.2018, 21:36 12.02.2019, 06:06
YSK 549 Kamu Personeli Alımı Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek ? En Az Lise Mezunu

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı ve yayımlanan ilanda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu KPSS puanı ile 549 memur alımı yapacağını ifade etmişti. 

BAŞVURULAR NE ZAMAN SONA ERECEK?

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 549 memur alım ilanına başvurular 7 Mart 2018 tarihinde başladı ve söz konusu ilana başvurular 16 Mart 2018 tarihinde sona erecektir. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını elektronik ortamda yapacaklardır. İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını "www.ysk.gov.tr" web adresinde yer alan başvuru formunu doldurmak sureti ile gerçekleştireceklerdir.

GENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylar bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Buna göre adayların 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmaları gerekirken İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımaları gerekiyor. Ayrıca söz konusu ilanda adayların güvenlik soruşturmasının olumlu olmasının gerektiği belirtildi. Tüm bunların yanı sıra söz konusu ilana başvuru yapacak olan adayların KPSS şartına haiz olmaları gerekmektedir. Bu kapsamda ilanda KPSS şartı için 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" ifadelerine yer verildi.

PERSONEL ALIMI KADROLARI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 549 memur alım ilanında hangi kadrolarda personel alımı yapılacağı da ifade edildi. Bu kapsamda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ, arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi kadrolarında personel alımı yapacak.

Yorumlar (0)