YSK 549 Memur Alım İlanına Başvurular Başlıyor (En Az Lise Mezunu)

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı yayımladığı ilanında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu KPSS puanı ile memur alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilana göre YSK 549 memur alımı yapacak. İlana başvurular başlıyor. Bu kapsamda başvuru detaylarını ve genel şartları ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 06.03.2018, 10:42 12.02.2019, 05:06
YSK 549 Memur Alım İlanına Başvurular Başlıyor (En Az Lise Mezunu)

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kendi bünyesinde en az lise mezunu KPSS puanı ile 549 memur alımı yapacağını geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı üzerinden yayımladığı ilanı ile duyurmuştu. Söz konusu ilana başvurular başlıyor. 

BAŞVURULAR BAŞLIYOR

Bu kapsamda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 549 memur alım ilanı hakkında genel şartları ve başvuru detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. Buna göre Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 549 memur alım ilanına başvurular 7 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve 16 Mart 2018 tarihine kadar devam edecektir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 549 memurun hangi kadrolar için alınacağı da belirtildi. Bu kapsamda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı personel alımını "Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ, arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi" kadroları için gerçekleştirecektir. Bu kadrolar için gerçekleştirilecek olan personel alımında bazı kadrolar için en az lise mezunu olunması gerekmektedir.

BAŞVURU ŞARTLARI

Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı personel alımında bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Buna göre personel alım ilanına başvuru yapacak olan adayların "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Tüm bunların yanı sıra Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı personel alım ilanına başvurular elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. Bunun yanı sıra şahsen veya posta yoluyla yapılacak olan başvurular dikkate alınmayacaktır. Bu kapsamda adaylar başvurularını "www.ysk.gov.tr" web adresinde yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapacaklardır.

Yorumlar (3)
Arif 2 yıl önce
Kpss puanı esnetlsin 60 puan ve üzeri olsun
Nurcan 2 yıl önce
Kpss 60 olsaydı sasadım zaten.. Yazıklar olsun. Ne hakkım varsa haram olsun.hiç bir zaman iyileştirme yapılmadı yapmazlarda. ..
(KALABALIK)BÜLENT ARSLAN 2 yıl önce
YAŞ ŞARTI 45 OLSUN LİSE KPSS 60 PU AN OLSUN