YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı yayımladığı ilanında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilana ilişkin detayları ve genel şartları haberimizde derledik.

KPSS B Memur Alım İlanları 01.03.2018, 11:26 09.02.2019, 06:30
YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanın detaylarına bakıldığında Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımının yapılacağı görülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 549 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımında farklı kadrolarda personel alımı da yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı toplamda 549 memur alımı yapacaktır.

BAŞVURU DETAYLARI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımı için başvurular 7 Mart 2018 tarihinde saat 9.00'da başlayacak ve adaylar başvurularını 16 Mart 2018 tarihi mesai bitimine kadar yapacaklardır. 

Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımına ilişkin başvurular başvurularını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle gerçekleştirilecektir.

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kapsamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

ÖZEL ŞARTLAR

Söz konusu ilanda zabıt katibi alımına ilişkin bazı özel şartlar belirtilmiştir. Zabıt katibine alımına ilişkin özel şartlarda "Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar (26)
ozlem 2 yıl önce
Lütfen biri cvp versin yaş sınırı var mı ve bununla ilgili sınav olur mu
Ahin 2 yıl önce
30 yaş şartı.. sadece 3 dakikada 90 kelime ve sözlü mülakat var
tay ip 2 yıl önce
sözlü sınav hangi şehirde yapılacak ?
ali ekber 2 yıl önce
mülakat yeri neresidir?
tahsin 2 yıl önce
mülakat ankarada
hatice 2 yıl önce
katiplik için sordum.
Abdulkadir 2 yıl önce
Şöför yazmış mesela ama hangi tür ehliyet istiyor onu yazmamışlar
mektay 2 yıl önce
Var35
Hatice 2 yıl önce
Yaa vhk nerelerde alım var klavuzda niye göstermiyr sekretiri falen birde mülakat nerede yapılacak bilgisi olan var mı
Sedat 2 yıl önce
Vhki YSK merkeze alım yapıyor kılavuzun içerisinde yaziyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın