YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı yayımladığı ilanında kendi bünyesinde görevlendirmek üzere en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilana ilişkin detayları ve genel şartları haberimizde derledik.

YSK En Az Lise Mezunu 345 Zabıt Katibi Alımı Yapıyor

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanın detaylarına bakıldığında Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımının yapılacağı görülüyor.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda 549 personel alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu personel alımında farklı kadrolarda personel alımı da yapılacağı belirtildi. Bu kapsamda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı toplamda 549 memur alımı yapacaktır.

BAŞVURU DETAYLARI

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımı için başvurular 7 Mart 2018 tarihinde saat 9.00'da başlayacak ve adaylar başvurularını 16 Mart 2018 tarihi mesai bitimine kadar yapacaklardır. 

Konu ile ilgili olarak Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı en az lise mezunu 345 zabıt katibi alımına ilişkin başvurular başvurularını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle gerçekleştirilecektir.

GENEL ŞARTLAR

Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kapsamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

ÖZEL ŞARTLAR

Söz konusu ilanda zabıt katibi alımına ilişkin bazı özel şartlar belirtilmiştir. Zabıt katibine alımına ilişkin özel şartlarda "Zabıt katibi, veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı, bekçi ve hizmetli kadrolarına atanabilmek için; en az lise veya dengi okul mezunu olmak." ifadelerine yer verildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 06:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ozlem
ozlem - 1 yıl Önce

Lütfen biri cvp versin yaş sınırı var mı ve bununla ilgili sınav olur mu

Ahin
Ahin - 1 yıl Önce

30 yaş şartı.. sadece 3 dakikada 90 kelime ve sözlü mülakat var

tay ip
tay ip - 1 yıl Önce

sözlü sınav hangi şehirde yapılacak ?

ali ekber
ali ekber - 1 yıl Önce

mülakat yeri neresidir?

tahsin
tahsin - 1 yıl Önce

mülakat ankarada

hatice
hatice - 1 yıl Önce

katiplik için sordum.

Abdulkadir
Abdulkadir - 1 yıl Önce

Şöför yazmış mesela ama hangi tür ehliyet istiyor onu yazmamışlar

mektay
mektay - 1 yıl Önce

Var35

Hatice
Hatice - 1 yıl Önce

Yaa vhk nerelerde alım var klavuzda niye göstermiyr sekretiri falen birde mülakat nerede yapılacak bilgisi olan var mı

Sedat
Sedat - 1 yıl Önce

Vhki YSK merkeze alım yapıyor kılavuzun içerisinde yaziyor