YSK En Az Lise Mezunu 549 Memur Alım İlanı Başvurularında Son Gün!

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yayımlanan ilanla beraber çok sayıda personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Kurum tarafından yayımlanan söz konusu personel alım ilanı başvuruları bugün sonra eriyor. Personel alım ilanında yer alan başvuru şartları açık pozisyonlar ve istenilen belgelerle alakalı olarak merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

KPSS B Memur Alım İlanları 16.03.2018, 08:24 12.02.2019, 06:34
YSK En Az Lise Mezunu 549 Memur Alım İlanı Başvurularında Son Gün!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Şubat ayının son günleri içerisinde Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden ilan yayımlanmıştı. Söz konusu ilanda en az lise mezunu olmak şartıyla farklı eğitim seviyelerinden mezun olan adayların başvuru yapabilecekleri çok sayıda açık pozisyona yer verilmişti.

İlanla alakalı olarak merak edilenleri ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

YSK PERSONEL ALIM İLANI BAŞVURULARINDA SON GÜN

YSK tarafından yayımlanan ilanla beraber kurumun açık personel sayısının tamamlanacağı ifade edilerek farklı kadrolara 549 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Adayların Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların başvuruda bulunabilecekleri personel alım ilanıyla alakalı olarak kadroları sizlerle paylaşıyoruz.

YSK tarafından yayımlanan ilanda belirtilen açık pozisyonlar ise; Çözümleyici,  Mühendis, Teknisyen, İstatistikçi, Bilgisayar İşletmeni, Programcı, VHKİ, Şoför, Hizmetli, Dağıtıcı, Zabıt Katibi, Arşiv Memuru, Sekreter, Bekçi ve Teknisyen olarak açıklanırken bu kadrolara personel alımı gerçekleştirileceği ifade edildi.

BAŞVURU KOŞULARI NELER?

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi interner sitesi ğzerinden yayımlanan personel alımına başvuruda bulunacak adayların alım yapılacak kadrolara göre istenilen başvuru şartlarına haiz olunmaları gerektiği ifade ediliyor.

Ayrıca başvuru koşulları arasında YSK personel alım ilanında adaylardan istenilen genel başvuru şartları diğer yandan alım yapılacak kadrolara göre özel başvuru şartları yer almakta.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

YSK personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylardan istenilen genel başvuru şartları ise; İlk kez memur olarak atanacaklar için yapılacak olan sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartına uyumlu olmak, kamu haklarından mahrum olmamak şartları adaylardan isteniliyor.

Ayrıca bunlara ek olarak, görevini yapacak engel sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmalarında olumlu olmak şartlarının yanı sıra erkek adaylar için askerlikle alakalı ilişiği olmamak şartları adaylardan istenilen genel başvuru şartları arasında yer almakta.

KPSS Şartı Adaylardan İsteniliyor

Söz konusu adaylardan istenilen genel başvuru şartları olarak üst kısımda bulunan detayları aktardık. Ancak adaylardan eğitim şartının yanı sıra KPSS şartı aranmakta.

İlan metninde yer alan eğitim ve KPSS şartlarında ise; adayların istenilen eğitim seviyelerinden mezun olmalarının yanı sıra 2016 yılında düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak şartı istenilemekte.

Eğitim Şartı Adaylardan İsteniliyor

Adayların kadrolara atanması için istenilen eğitim seviyelerinden mezun olmaları gerektiği ifade edildi ayrıca Mühendis kadrosuna atanmak için adaylardan; Bilgisayar Bilimi,  Bilgisayar,  Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimleri,  Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği,  Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği,  Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği,  Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Sistem Mühendisliği lisans programları arasından en az birinden mezun olmak şartı aranmakta.

Adayların İstatistikçi kadrosuna atamalarının yapılması için ise; İstatistik veya İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik ve İstatistik ve İstatistik programlarından en az birinden mezun olmak şartı aranıyor.

Bilgisayar işletmeni kadrosuna atanmak için ise; fakültelerin ve yüksek okulların bilgisayar eğitimini veren bölümlerden yada programlarından birinden mezun olmak şartı isteniliyor.

Adayların teknisyen kadrosuna atamalarının yapılması adına orta öğretim kurumlarının bilişim teknolojiler alanı ve dallarından ayrıca elektrik ve elektronik teknolojisi alanı ve dallarından mezun olmak şartı gerektiği fiade edildi. 

Zabıt katibi kadrosuna atanmak isteyen adaylardan istenilen şart ise; veri hazırlama ve kontrol işletmeni, arşiv memuru, santral memuru, şoför, dağıtıcı larak bekçi ve hizmetli kadrosuna atanabilmek için en az lise veya dengi okullardan mezun olmak şartı adaylara sunuldu.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

YSK tarafından Taşra Teşkilatında görevlendirilmek üzere alım yapılacak memur alım ilanına başvurular kurumun internet sitesi üzerinden (www.ysk.gov.tr) üzerinden elektronik olarak tamamlanabilecek.

Ayrıca söz konusu personel alım ilanı başvuruları 16 MArt 2018 tarihinde (bugün) sona erecek.

YSK PERSONEL ALIM İLANINA BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (4)
Sena 2 yıl önce
Ne zaman açıklanır ki
samet 2 yıl önce
taşrayı seçtiğimizde şehir seçemiyor muyuz ?
sena 2 yıl önce
Ne zaman açıklanır ki??
YELİZ 2 yıl önce
zabit kati̇pli̇ği̇nde klavye sinavi olacak mi acaba bi̇len var mi?