Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) En Az Lise Mezunu 549 Memur Alım İlanı Yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda Yüksek Seçim Kurulu kendi bünyesinde görevlendirmek üzere KPSS puanı ile 549 memur alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilana ilişkin genel şartları ve başvuru detaylarını ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı (YSK) En Az Lise Mezunu 549 Memur Alım İlanı Yayımlandı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ila bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere KPSS puanı ile 549 memur alımı yapacağını duyurdu. 

Söz konusu ilana ilişkin genel şartları ve başvuru detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz.

YSK tarafından DPB aracılığı ile yayımlanan ilanda "Yüksek Seçim Kurulu Merkez ve Taşra Teşkilatına, 30/11/2017 tarihli ve 7062 sayılı Yüksek Seçim Kurulunun Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun ile 18/02/2018 tarihli ve 30336 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Yüksek Seçim Kurulu Memur Sınav, Atama, Yer Değiştirme ve Nakil Yönetmeliği kapsamında ekli listede sayısı, yeri ve unvanı belirtilen yerlere personel alınacaktır." ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Bunun yanı sıra söz konusu ilana başvurular 7 Mart 2018 tarihinde başlayacak ve başvurular 16 Mart 2018 mesai bitimine kadar devam edecektir. Söz konusu ilana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının kurumsal internet sitesinde (www.ysk.gov.tr) yer alan müracaat formunun elektronik ortamda doldurulması suretiyle yapacaklardır.

GENEL ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak ilana başvuru yapacak olan adayların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Şartlara haiz olmayan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Bu kapsamda ilana başvuru yapacak olan adaylarda Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından "657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları haiz olmak, İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucu olumlu olmak, 2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartları aranmaktadır.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Bununla beraber adaylarda özel şartlar da aranmaktadır. Bu özel şartlarda ise adayların hangi bölümlerden mezun olmaları gerektiği belirtilmiştir. Adaylar özel şartlara aşağıdaki başvuru kılavuzundan ulaşabilirler. Ayrıca söz konusu personel alım ilanında "Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ, arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi" kadroları için personel alımı yapılacağı ve bazı kadrolar için lise, bazı kadrolar için ön lisans ve bazı kadrolar için de lisans mezunu eğitim seviyesi istendi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 06:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
ayşe
ayşe - 1 yıl Önce

Lise mezunlarına daha çok kadro.açılmalı

Yury
Yury - 1 yıl Önce

Sanki şart 30 puan olsa listeye mi gircen kardeşim. 70e kadar inmiyor zaten puanlar.

Recep
Recep - 1 yıl Önce

Bune KPSS şartı getirdiniz 70 puan böyle bisymi olur ya

mehmet
mehmet - 1 yıl Önce

En az lise mezunu istenen kadrolara onlisans ve lisans mezunlari da basvurabiliyor mu ?

emrekubra
emrekubra - 1 yıl Önce

En az Lise diyo zaten

BBY
BBY - 1 yıl Önce

arşiv memuru kadrolarına 70 puan şartının yanında bilgi ve belge yönetimi bölümü mezunu olma şartı getirilmelidir.

BBY
BBY - 1 yıl Önce

arşiv memuru kadrolarına 70 puan şartının yanında bilgi ve belge yönetimi bölümü mezunu olma şartı getirilmelidir.

Halil
Halil - 1 yıl Önce

Kardesim basvuru yapacaz ama nasıl basvuru klavuzu indir sadece kadroları gösteriyor nasıl olacak

Halil
Halil - 1 yıl Önce

Kardesim basvuru yapacaz ama nasıl basvuru klavuzu indir sadece kadroları gösteriyor nasıl olacak