Yüksek Seçim Kurulu (YSK) KPSS Puanı İle En Az Lise Mezunu 549 Memur Alımı İçin Başvurular Başladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu KPSS puan esasına göre 549 memur alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanına başvurular bugün başladı. İlan hakkında tüm detaylar haberimizde...

KPSS B Memur Alım İlanları 07.03.2018, 09:39 12.02.2019, 05:09
Yüksek Seçim Kurulu (YSK) KPSS Puanı İle En Az Lise Mezunu 549 Memur Alımı İçin Başvurular Başladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu KPSS puan esasına göre 549 memur alımı yapacağını Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda kadrolara göre farklı farklı eğitim seviyeleri belirtilmiştir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı memur alım ilanında alım yapılacak kadrolarda belirtilmiştir. Söz konusu kadrolara ne kadar personel alımı yapılacağı da aşağıda paylaştığımız başvuru kılavuzunda ifade edilmiştir. Buna göre söz konusu personel alım ilanında Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ, arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi" kadroları için toplam 549 memur alımı yapılacağı ifade edildi. 

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra söz konusu memur alım ilanına başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Ayrıca İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımaları ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması gerekmektedir.

Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı memur alım ilanına başvuru yapacak olan adayların "2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Söz konusu ilana başvurular 7 Mart 2018 tarihinde başladı ve 16 Mart 2018 tarihine kadar devam edecektir. Söz konusu personel alım ilanına başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Bunun yanı sıra ilana şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Bu kapsamda adaylar başvurularını "www.ysk.gov.tr" web adresinde yer alan başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak yapacaklardır.

Yorumlar (10)
ozlem 2 yıl önce
Evet başladı ancak yine başvuru yapılamıyor yapabilen varmi
Halil 2 yıl önce
Aynen basvuru filan yapılmıyor
berff 2 yıl önce
katiplik kadrosu için klavye ile ilgili bir bilgi verilmemiş. bilgisi olan var mı?
Dilek 2 yıl önce
KPSS P94 puanım 66,83358 olduğu için başvurum kabul edilmedi.Resman 3,20 puanla başvuru şansını kaçırıyorum!Çok katı kurallar biz ne zaman çalışabilicez???
Meçhul Bilge 2 yıl önce
Malesef kayıt nosu vermiyor
ahmet 2 yıl önce
kim kaç puanla nereye başvuruyor arkadaşlar ben 91le dağıtıcı kadrosuna başvurcam siz ?
Hacı 2 yıl önce
Yaş şartı istiyor kaç yaş başvurabilecek acaba
tahsin 2 yıl önce
aday numarasını bulamayanlar başvuru yaparken verdiğiniz e mail adreslerinize aday numaralarınız gönderildi.. bakabilirsiniz.. başvurum 95,367 tahsin enveroğlu santral memurluğu
rger 2 yıl önce
arkadaşlar kim kaç puanla nereye başvuruyor dürüstçe Allah için yazsın puanını felan gerçek bir şekilde
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın