Yüksek Seçim Kurulu (YSK) KPSS Puanı İle En Az Lise Mezunu 549 Memur Alımı İçin Başvurular Başladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı yayımladığı ilanı ile kendi bünyesinde görevlendirmek üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu KPSS puan esasına göre 549 memur alımı yapacağını duyurmuştu. Söz konusu personel alım ilanına başvurular bugün başladı. İlan hakkında tüm detaylar haberimizde...

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) KPSS Puanı İle En Az Lise Mezunu 549 Memur Alımı İçin Başvurular Başladı

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı kendi bünyesinde görevlendirmek üzere farklı kadrolarda en az lise mezunu KPSS puan esasına göre 549 memur alımı yapacağını Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresi aracılığı ile bir ilanını yayımladı. Yayımlanan ilanda kadrolara göre farklı farklı eğitim seviyeleri belirtilmiştir.

ALIM YAPILACAK KADROLAR

Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı memur alım ilanında alım yapılacak kadrolarda belirtilmiştir. Söz konusu kadrolara ne kadar personel alımı yapılacağı da aşağıda paylaştığımız başvuru kılavuzunda ifade edilmiştir. Buna göre söz konusu personel alım ilanında Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı tarafından yayımlanan ilanda mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, teknisyen, bilgisayar işletmeni, VHKİ, arşiv memuru, sekreter, bekçi, şoför, hizmetli, dağıtıcı, teknisyen ve zabıt katibi" kadroları için toplam 549 memur alımı yapılacağı ifade edildi. 

GENEL ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra söz konusu memur alım ilanına başvuru yapacak olan adayların 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Ayrıca İlk defa Devlet memurluğuna atanacaklar için, yapılacak sınavın son başvuru tarihinde 657 sayılı Kanunun 40 ıncı maddesindeki yaş şartını taşımaları ve Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonuçlarının olumlu olması gerekmektedir.

Ayrıca Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı memur alım ilanına başvuru yapacak olan adayların "2016 Yılı Kamu Personel Seçme Sınavında; Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93, orta öğretim mezunları için KPSSP94 puan türünden en az 70 puan almış olmak" şartlarına haiz olmaları gerekmektedir.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Söz konusu ilana başvurular 7 Mart 2018 tarihinde başladı ve 16 Mart 2018 tarihine kadar devam edecektir. Söz konusu personel alım ilanına başvurular elektronik ortamda yapılacaktır. Bunun yanı sıra ilana şahsen veya posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Bu kapsamda adaylar başvurularını "www.ysk.gov.tr" web adresinde yer alan başvuru formunu elektronik ortamda doldurarak yapacaklardır.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 05:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
ozlem
ozlem - 1 yıl Önce

Evet başladı ancak yine başvuru yapılamıyor yapabilen varmi

Halil
Halil - 1 yıl Önce

Aynen basvuru filan yapılmıyor

berff
berff - 1 yıl Önce

katiplik kadrosu için klavye ile ilgili bir bilgi verilmemiş. bilgisi olan var mı?

Dilek
Dilek - 1 yıl Önce

KPSS P94 puanım 66,83358 olduğu için başvurum kabul edilmedi.Resman 3,20 puanla başvuru şansını kaçırıyorum!Çok katı kurallar biz ne zaman çalışabilicez???

Meçhul Bilge
Meçhul Bilge - 1 yıl Önce

Malesef kayıt nosu vermiyor

ahmet
ahmet - 1 yıl Önce

kim kaç puanla nereye başvuruyor arkadaşlar ben 91le dağıtıcı kadrosuna başvurcam siz ?

Hacı
Hacı - 1 yıl Önce

Yaş şartı istiyor kaç yaş başvurabilecek acaba

tahsin
tahsin - 1 yıl Önce

aday numarasını bulamayanlar başvuru yaparken verdiğiniz e mail adreslerinize aday numaralarınız gönderildi.. bakabilirsiniz.. başvurum 95,367 tahsin enveroğlu santral memurluğu

rger
rger - 1 yıl Önce

arkadaşlar kim kaç puanla nereye başvuruyor dürüstçe Allah için yazsın puanını felan gerçek bir şekilde