Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Avukat Alım İlanı Yayımladı

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Avukat alımı için ilan yayımladı. DPB'de yayımlanan Avukat alım ilanında yer alan kadro detayları, ilana başvuru yapacak adaylardan talep edilen koşullar ve ilana başvuru sürecine dair detayları haberimizde aktarıyoruz.

KPSS B Memur Alım İlanları 08.10.2018, 00:13 18.01.2019, 22:07
Zeytinburnu Belediye Başkanlığı Avukat Alım İlanı Yayımladı

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere Avukat alımı yapacağını duyurdu. 

KPSS'den en az 80 almış adayların başvuru yapabileceği Avukat alım ilanında 2 personel istihdamı sağlanacağı bildirildi. Söz konusu alım ilanına başvuru yapacak adaylar için yayımlanan tüm açıklamaların detayları şu şekilde,

AVUKAT ALIM İLANI

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı yayımladığı Avukat alım ilanına başvuru yapacak adaylar için genel ve özel başvuru koşullarını ilan metninde adaylara duyurdu. Başvuru şartlarına ilişkin belediye tarafından yayımlanan açıklama ve koşullar;  Belediyemizin yukarıda belirtilen boş Avukat kadroları için yapılacak başvurularda uyulması gereken genel ve özel şartlar aşağıdadır.

Genel Başvuru Koşulları

DPB'de yayımlanan Avukat alım ilanına başvuru yapacak adaylardan talep edilen genel başvuru koşulları. İlan edilen Avukat kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmektedir. 

Bu şartlar; Türk vatandaşı olmak. Kamu haklarından mahrum bulunmamak. Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak. İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak. Yaptırılacak güvenlik soruşturması sonucunda göreve başlamasında bir sakınca bulunmamak.

Özel Başvuru Koşulları

İlana başvuru yapacak adaylardan talep edilen özel şartlar arasında, 2018 yılı KPSSP3 türünde Kamu Personel Seçme Sınavına girmiş ve belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak. Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak. Hukuk Fakültesi Mezunu olmak. Başvuru tarihinin son günü itibariyle avukatlık ruhsatına sahip olmak. 

BAŞVURU SÜRECİ

Zeytinburnu Belediye Başkanlığı tarafından ilan edilen başvuru koşullarını sağlayan adaylar başvurularını 22 Ekim tarihi ile 26 Ekim tarihi arasında yapacaklardır. İlana başvurular şahsen yapılacak olup adaylar başvuruları sırasında ilanda yer alan başvuru evraklarını kuruma teslim edecekler. 

Yorumlar (0)