Ankara Valiliği KPSS Şartsız 1000 Bekçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Ankara Valiliği tarafından yayımlanan KPSS şartsız 1000 bekçi alım ilanına başvurularda sürecin sonuna gelindi. Başvurular ne zaman sona erecek ve nasıl yapılacak? Haberimizde...

KPSS'Siz Personel Alım İlanları 05.12.2017, 11:32 08.02.2019, 22:40
Ankara Valiliği KPSS Şartsız 1000 Bekçi Alımı Başvuruları Sona Eriyor

Ankara Valiliği, geçtiğimiz günlerde yayımladığı ilan ile en az lise mezunu ve KPSS şartı olmadan 1000 bekçi alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu ilan, Devlet Personel Başkanlığı resmi sitesinde yayımlandı.

BAŞVURULAR SONA ERİYOR...

Ankara Valiliği 1000 bekçi alım ilanına başvurular, yarın (6 Aralık 2017) mesai bitimine kadar;  T.C. kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanı, okul diploma veya tasdiknamesinin aslı veya kurumca tasdikli örneği, askerlik durum belgesi, 4,5x6 cm ölçülerinde (6) adet fotoğraf, adli sicil belgesi, müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge, hazırlık okumuş ise hazırlık belgesi ile ilgili İlçe Emniyet Müdürlüklerine, şahsen yapılacak.

BAŞVURU ŞARTLARI 

Bekçi alım ilanına başvuracak adayların; erkek ve Türk vatandaşı olması, en az lise ve dengi okul, Ön Lisans, Lisans veya lisansüstü mezunu olması, askerlik ödevini bitirmiş olup 30 yaşından büyük olmaması gerekiyor.

Ayrıca adaylarda; görevini yapmaya engel olabilecek bir hastalık veya engeli bulunmamak, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas veya yüz kızartıcı başka bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’nci maddesindeki şartlar da aranacak.

Türk toplum telakkilerine (anlayışına) göre kötü şöhretli tanınmamak, kamu haklarından mahrum olmamak veya kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası ile mahkum bulunmamak, müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ediyor olmak, en az 167 cm boyunda olmak, herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın, beden kitle indeksi 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak da adaylarda aranan şartlar arasında yer alıyor.

Yorumlar (2)
Ferhat 2 yıl önce
Ben işsizim iş istiyorum
Cesur Türkoğlu 2 yıl önce
Ben işsizim iş ariyorum