Fakülteye En Az Lise Mezunu KPSS Şartsız Canlı Model Alımı Yapılıyor

Mersin Üniversitesi tarafından Resmi Gazete aracılığı ile bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu KPSS şartsız canlı model alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana başvurular bugün itibari ile başladı ve 23 Eylül'e kadar devam edecektir.

Fakülteye En Az Lise Mezunu KPSS Şartsız Canlı Model Alımı Yapılıyor

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında Mersin Üniversitesi tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda en az lise mezunu KPSS şartı aranmaksızın canlı model alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu lana başvurular bugün başladı ve başvuru yapacak olan adaylar işlemlerini 23 Eylül'e kadar gerçekleştireceklerdir. 

GEENEL ŞARTLAR

İlana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartar ise şöyle:

1 - Başvuracak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen aşağıdaki genel şartlar aranır:

a) Türk Vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

d) Erkek adayların askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak veya tecilli olmak. 

e) 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

f) Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak. (Asil ve yedek olarak Üniversitemiz kadrolarına yerleştirilen adaylara yapılacaktır)

2 - Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

3 - Yapılan başvurularda KPSS puan şartı aranmamaktadır, asıl aday mülakat sonucunda belirlenecektir. 

BAŞVURU DETAYLARI

İlana başvuru yapacak olan adaylar başvurularını 23 Eylül'e kadar yapabilecekerdir. Başvurular Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlık Binasına istenilen belgeler ile birlikte (noter tasdikli veya aslı görülmek üzere) şahsen gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU BELGELERİ

Başvuruda istenilen belgeler ise şöyle:

1 - Öğrenim Belgesi aslı ve fotokopisi

2 - Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi

3 - Erkek adaylar için askerlik durum belgesi aslı ve fotokopisi

4 - Fotoğraf (2) adet

5 - Savcılık iyi hal kâğıdı. (e-Devlet çıktısı kabul edilecektir.)

6 - İş talep formu (ektedir)

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (1)
Hatun 3 ay önce
Mrb ben ekpss den 78.75. Orta ogretim seviyesinde
Puan aldim suan universite okuyorum bu sene son sınıf acaba diiyorum normal sartlarda yerlesirsem kademe yukselmesi olurmu 6 yil tarsusta ikamet ettim bu konuda bana yardimci olursaniz sevinirm