İŞKUR Üzerinden İşsiz Gençlere Gülük 77 TL Cep Harçlığı ! İşte Başvuru Şekli (Kimler İŞKUR'dan Cep Harçlığı Alabilir?)

İŞKUR üzerinden işsiz gençler için çeşitli istihdam projeleri yürütülüyor. Bu projeler kapsamında işsiz gençlere İşbaşı Eğitim Programları düzenleniyor. Programlara göre işsiz genlere günlük 77 TL cep harçlığı veriliyor. Cep harçlığı almak isteyen işsiz gençlerin 15 yaşını geçmiş olmaları gerekmektedir. Ayrıca İŞKUR kaydı bulunmayan adaylar başvuru yapamayacaklardır.

İŞKUR Üzerinden İşsiz Gençlere Gülük 77 TL Cep Harçlığı ! İşte Başvuru Şekli (Kimler İŞKUR'dan Cep Harçlığı Alabilir?)

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden istihdam programarı düzenleniyor. Bu bağlamda işsiz gençlerin işgücüne kazandırılması adına İşbaşı Eğitim Programları düzenleniyor. Bu programlar kapsamında günlük 77 TL cep harçlığı veriliyor. Bu programlardan yararlanmak isteyen adayların 15 yaşını tamamlamış olmaları gerekmektedir. Ayrıca adayların İŞKUR kaydı oluşturmaları gerekiyor. Peki kimler bu prgramdan yararlanabilir? Kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz.... 

HANGİ İLLERDE ALIM OLACAK?

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ile düzenlenen İşbaşı Eğitim Programı (İEP) kursları 22 Ağustos 2019 tarihi itibari ile Adana, Aydın, Kırklareli, Muş, Malatya, Iğdır, Bursa, Mardin, Ankara, Mersin illerinde gerçekleştirilmektedir. Bu programlara katılan gençlere günlük 77 TL verilmektedir.

POZİSYONLARIN DETAYLARI

İŞKUR tarafından düzenlnen İşbaşı Eğitim Programları kapsamında konfeksiyon işçisi, işletmeci, düz dikiş makineci, büro işçisi, sevkiyat görevlisi, ambalajcı, ön muhasebeci, pazarlamacı, eczacı kalfası, satış elemanı, güzellik hizmetleri elemanı, şiş örgüc, parekende satış elemanı ve lojistik elemanı alımı yapılıyor. 

GENEL ŞARTLAR

Ancak bur programlara kayıt yaptırmak isteyen adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adaylar günlük 77 TL alma imkanına sahip olamıyor. Bu bağlamda adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

Kuruma kayıtlı işsiz olmak,

15 yaşını tamamlamış olmak,

İşverenin birinci veya ikinci dereceden kan hısmı veya eşi olmamak,

Emekli olmamak,

Programın başlama tarihinden önceki üç aylık dönemde programa başvuru yapan işverenin çalışanı olmamak,

Program başlangıcından önceki son 1 ayda uzun vadeli sigorta kollarına ait primi yatırılmamış olmak,

İş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış olmak,

İŞKUR KAYDI

Ayrıca adayların İŞKUR kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Bu bağlamda aşağıdaki link üzerinden üyelik sözleşmesi onaylanacak ve gerekli kişisel bilgiler girilerek kayıt oluşturulacak.

İşbaşı Eğitim Programları İçin TIKLAYIN. (Karşınıza çıkan ekranda sol üst kısımda bulunan "ARA" butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.)

İŞKUR Kaydı İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (1)
Bayburtlu 1 ay önce
Allah a şükür Bayburt yine yok sagolun gençler