İŞKUR Üzerinden Kamuya KPSS Şartsız Büro Memuru Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımına ilişkin ilanlar yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlar kapsamında kamuya KPSS şartsız büro memuru alımı yapılacağı ifade edildi.

İŞKUR Üzerinden Kamuya KPSS Şartsız Büro Memuru Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile kamu kurum ve kuruluşlarına personel alımı yapılıyor. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanda Belediyeye büro memuru alımı yapılacağı ifade edildi. İlanda 1 kişilik boş kadro statüsü ile tam zamanlı büro memuru alımı yapılacaktır.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Konu ile ilgili olarak Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü üzerinden yayımlanan ilana başvurular 30 Ekim itibari ile başladı. Ayrıca adaylar başvurularını 4 Kasım'a kadar yapabileceklerdir. Adaylar başvurularını İŞKUR resmi İnternet adresi üzerinden İş İlan No (00005233855) ile gerçekleştireceklerdir.

ARANAN ŞARTLAR

Tüm bunların yanı sıra ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecek ve şartları taşımadığı halde başvuru yapan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Buna göre adaylarda şu şartlar aranmaktadır:

"Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmama Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 27 yaşından büyük olmamak, üniversitelerin Lisans bölümlerinin İktisat, İşletme, İİBF, Siyasal Bilgiler,Sosyal Bilimler Fakültelerinden mezun olmuş olmak, Çankırı ilçesinde ikamet ediyor olmak"

Yorumlar (0)