İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız Büro Memuru Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile çeşitli ilanlar yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlar kapsamında KPSS şartsız büro memuru alımı yapılıyor. Yayımlanan her ilan için farklı bir başvuru tarihi belirtilmiştir.

İŞKUR Üzerinden KPSS Şartsız Büro Memuru Alımı Yapılıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile çeşitli ilanlar yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlar kapsamında n az lise, önlisans ve lisans mezunu olmak üzere memur alımı yapılacak.

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile yayımlanan ilanlara göre 22 şehirde toplam 514 yazıhane memuru alımı yapılacak.

İLANLARIN DETAYLARI

Söz konusu ilanlara başvurular başladı. Her ilana göre son başvuru tarihi değişmektedir ancak 16 Ağustos 2019 tarihine kadar başvurular devam etmektedir. 

Söz konusu ilanlara başvuru yapacak olan adaylar en yakın İŞKUR İl/ilçe şube müdürlüklerine şahsen olarak yapacaklardır. Bunun yanı sıra adaylar aşağıdaki link üzerinden online olarak başvuru yapabileceklerdir. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan ilanlarda genel itibariyle her bir iş duyuru içinde farklı olmak üzere belirli bir yaş aralığı şartı sunulmaktadır.

Konu ile ilgili olarak başvuru yapacak olan adaylar n yakın İŞKUR İl/ilçe şube müdürlüklerinden şahsen ya da aşağıda verilen link üzerinden online olarak başvurularını yapabileceklerdir. 

İŞKUR üzerinden yayımlanan büro memuru alım ilanlarına erişmek ve online olarak başvuru yapmak için TIKLAYIN. (Açılan sayfada meslek bölümüne büro memuru yazarak ilanları görüntüleyebilirsiniz.)

GENEL ŞARTLAR

Konu ile ilgili olarak ilana başvuru yapacak olan adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlara haiz olmayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. İşte adaylarda aranan şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Kamu haklarından mahrum olmamak

Toplu suçlar ve terör bağlantılı suçlarla ilgili hakkında bir suça bulaşmamış olmak

İŞKUR'a kayıtlı olmuş olmak

Herhangi bir yerden emekli veya malulen emekli maaşı almamış olmak

18 yaşını doldurmuş olmak

Yorumlar (0)