KPSS Şartı Olmadan Kamu Personeli Alımı Yapılan İlanlar ! Kamu Memur Alımı İlanları

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü ve Devlet Personel Başkanlığının resmi web adresleri üzerinden ilanlar yayımlandı. Yayımlanan ilanlar kapsamında KPSS'siz kamu personeli alımlarını derledik. Bu ilanlarda en az ilkokul mezunu adaylar arasında KPSS şartsız kamu personeli alımı yapılıyor.

KPSS Şartı Olmadan Kamu Personeli Alımı Yapılan İlanlar ! Kamu Memur Alımı İlanları

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesine KPSS şartı olmadan kamu personeli alımı yapılmak üzere ilanlar yayımlanıyor. Yayımlanan ilanlar kapsamında en az ilkokul mezunu adaylar arasında KPSS şartı olmadan memur personel alımı yapılacak.

Kamu kurumlarına personel alımı için yayımlanan bu ilanlara ilişkin detayları kamupersoneli.net olarak derledik. Konu ile ilgili olarak ilanların detayları şöyle:

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Kamuya personel alımlarına ilişkin aşağıda belirtilen ilanlara başvuru yapacak olan adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir. Buna göre adayların aşağıdaki şartları taşımaları gerekiyor:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

TCD 'da yer alan aşağıdaki suçlardan , affa uğramış olsa bile mahkum olmamış olmak;

Devletin güvenliğine karşı suçlar,anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,millî savunmaya karşı suçlar,Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk,zimmet,irtikâp,rüşvet,hırsızlık,dolandırıcılık,sahtecilik,güveni kötüye kullanma,hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma,edimin ifasına fesat karıştırma,suçtan, kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçları.

Kamu haklarını kullanmaktan mahrum olmamış olmak.

Güvenlik Soruşturması/Arşiv Araştırması olumlu olmak.

Erkek adaylar için zorunlu askerlik görevi ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).

İlanın yayınlandığı tarihte herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak.

SGK 'dan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

KAMU PERSONELİ ALIM İLANLARI

Yukarıdaki şartları sağlayan adaylar KPSS şartsız kamu personeli alım ilanlarına başvuru yapabilir. Bu bağlamda ilanlar şöyle belirtilebilir:

ADALET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve KPSS şartı olmadan 5 bin arabulucu alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu kamu personeli alımı için başvurular 19 Ağustos 2019 tarihinde başlayacaktır.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI

Dışişleri Bakanlığı KPSS şartsız en az lise mezunu kamu personeli alımı yapılacağını duyurdu. Bu bağlamda Singapur Büyükelçiliği tarafından yayımlanan ilanda sekreter alımı yapılacağı ifade edildi.

İlanın detayları için TIKLAYIN.

PMYO 2 BİN 500 POLİS ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve yayımlanan ilanda PMYO kapsamında 2 bin 500 polis alımı yapılacağı ifade edildi. Polis alımının 250'si kadın 2 bin 250'si ise erkek olarak gerçekleştirilecektir.

İlanın Detayları İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)