KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu 1600 Bekçi Alımı Yapılıyor

4 farklı ilde görevlendirilmek üzere KPSS şartsız, en az lise mezunu 1600 bekçi alımı yapılıyor. Bekçi alımı ilanlarına kimler başvuru yapabilir, başvurular ne zaman sona erecek? Haberimizde aktarıyoruz...

KPSS Şartsız En Az Lise Mezunu 1600 Bekçi Alımı Yapılıyor

Kocaeli, Ankara, Ordu ve Hatay Valilikleri tarafından yayımlanan ilanlar ile toplamda 1600 bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Kamupersoneli.net olarak başvuruları devam eden bekçi alım ilanı detaylarını paylaşıyoruz.

Kocaeli Valiliği 200 bekçi alımı yapıyor, başvurular 6 Aralık 2017'de sona erecek. Ankara Valiliği 1000 bekçi alımı yapıyor ve başvurular 6 Aralık 2017'ye kadar devam edecek. Ordu Altınordu Kaymakamlığı 100 bekçi alım ilanına başvurular, 4 Aralık 2017'de sona erecek Hatay Valiliğine alınacak 300 bekçi için ise başvurular 5 Aralık 2017'de sona erecek.

Bekçi alım ilanına başvuru yapacak adayların; T.C. vatandaşı olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, 657 sayılı DMK'nın 48.maddesinde yer alan şartları taşımaları gerekiyor.

Adaylar ayrıca; en az lise ve dengi okul mezunu olmalı, en az 1 yıldır bekçi alımı yapılacak il/ilçede ikamet ediyor olmalı, en az 1.67 cm boyunda olmalıdır. Başvuracak adayların askerliğini tamamlamış ve 30 yaşından büyük olmaması da aranan şartlar arasında yer alıyor.

Başvuru Yapacak Adaylar;  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Okul Diploma veya Tasdiknamesi, Askerlik Durum Belgesi, 6 adet Fotoğraf, Adli Sicil Belgesi, Müracaat ettiği il sınırları içerisinde en az bir yıldır ikamet ettiğini belirtir belge, Hazırlık Okumuş ise Belgesi ile birlikte, illere göre verilen son başvuru tarihine kadar, İlçe Emniyet Müdürlüklerine şahsen yapılacak.

Bekçi maaşları, medeni durumlarına göre değişiklik gösteriyor. Atamanın ilk gerçekleşmesinin ardından 2 bin 800-2 bin 900 TL'den başlayan maaşlar ile çalışan bekçilerin maaşları, bölge ve mesai durumuna göre de değişiyor.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 22:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
bayram
bayram - 2 yıl Önce

su bekcilik icin yas siniri kaldirsinlarr

Arif
Arif - 2 yıl Önce

Yaş sınırı neden koyuyorlarki asıl otuz yaşın üzerindekilerin daha çok ihtiyacı var işe

hazar
hazar - 2 yıl Önce

Şanlı Urfa da bekçi alımı neden olmadı

yaşar taşar
yaşar taşar - 9 ay Önce

kaldırın bu yaş sınnırı