THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı Devam Ediyor

Türk Hava Yolları (THY), yetiştirilmek üzere 2.pilot aday adayı alacağını duyurdu. İlana başvuracak adaylardan bazı şartlar isteniyor. İşte detaylar…

KPSS'Siz Personel Alım İlanları 06.02.2017, 16:29 03.02.2019, 14:22
THY Yetiştirilmek Üzere Pilot Adayı Alımı Devam Ediyor

Türk Hava Yolları (THY), resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile yetiştirilmek üzere 2.pilot aday adayı alınacağını duyurdu. Yayımlanan ilanda alınacak personel sayısı bilgisine ise yer verilmedi. İlana göre;

Alınacak Personel:

* Pilot Aday Adayı

Genel Şartlar:

* THY pilot aday adayı alım ilanına başvuracak adayların; T.C. vatandaşı olmak, lisans mezunu olmak, 1 Ocak 1987 ve sonrası doğumlu olmak, erkek adaylar için boy 165 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak, bayan adaylar için boy 160 cm’den kısa, 190 cm’den uzun olmamak ve beden-kitle endeksine uygun olmak, askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek, adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak, daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak, daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun  iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak şartlarına haiz olmaları gerekiyor.

Başvuru Yapmak İçin TIKLAYIN.

Başvuru Süreci ve Yeri:

Şartları taşıyan adayların, ilana 30 Nisan 2017 tarihine kadar internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir. İlan kriterlerini sağlayan adaylar evrak kontrol ve boy-kilo ölçüm sürecine  davet edilecektir.

Yorumlar (2)
Gülçin 2 yıl önce
yaş sınırı diğer özel şirketler gibi olmalı. en azından 40 yaş sınırı olmalı. hosteslik değil ki bu? benim ve benim gibilerin önünün açılması için yaş kriterinin değişmesi gerekiyor. yaştan dolayı başvuru dahi yapamıyoruz.
derya yılmaz 2 yıl önce
bu nasıl bir süreç oluyor detaylı nasıl öğrenebilirim