11 Ocak 2017 Çarşamba 13:35
Sağlık Bakanlığı Gıda Mühendisi Danışman Alım İlanı
Sağlık Bakanlığı, resmi sitesi üzerinden bir duyuru yayınlayarak sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi ve desteklenmesi projesi kapsamında gıda mühendisi danışman alacağını duyurdu. Başvurular 26 Ocak 207 18.00'a kadar aşağıda yer alan başvuru adresine yapılacak.

Danışman alımına başvuracak adayların, Gıda Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak, en az 1 yıl tecrübeli olmak, YDS'den en az 60 almış olmak, tercihen alanında yüksek lisans yapmış olmak, Office programlarına hakim olmak şartlarına haiz olmaları gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı'nın bireysel danışman alım duyurusu şöyle:

" Türkiye Cumhuriyeti, Sağlık Sisteminin Güçlendirilmesi ve Desteklenmesi Projesinin (SSGDP) finansmanı için Dünya Bankasından 134,3 milyon ABD Doları eşdeğeri (120 milyon Avro) tutarında bir ikraz sağlamıştır. İkraz hâsılasının bir kısmı SSGDP kapsamında yapılacak mal, yapım işleri, bağlantılı hizmetler ve danışmanlık hizmet alımlarının ödemelerinde kullanılacaktır.

Bu kapsamda, T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı’nda istihdam edilmek üzere gıda mühendisi bireysel danışmanlık hizmeti alınacaktır. Danışman hizmet süresince tam zamanlı olarak istihdam edilecektir. İşin Şubat 2017 içinde başlatılması planlanmaktadır.

Beklenen Hizmetler:

Danışman aşağıda belirtilen faaliyetlerden sorumlu olacaktır
Türk Gıda Kodeks Çalışmalarında ulusal ve uluslararası destek olunması
Sağlıklı beslenme çevreleri yaratılması
Sağlıklı beslenme ve sağlıklı gıda mevzuat çalışmalarında yer alınması
Belediyelerle yürütülen sağlıklı besleme ve sağlıklı gıda çalışmalarında yer alınması
Gıda üreticileri ile yürütülecek çalışmalarda danışmanlık verilmesi
İdare tarafından verilecek müdahale önerilerinin hayata geçirilmesi
Üniversite öğrencilerinin sağlıklı gıda tüketimi ve sağlıklı beslenme davranışlarının geliştirilmesi faaliyetlerine katılımının teşvik edilmesi, üniversite bünyesindeki sağlıklı beslenme ve sağlıklı gıda tüketiminin yeterli düzeye getirilmesi ve bu konuda gençlik kulüplerinin faaliyetlerine destek olunmasına
Çocuklarda ve gençlerde sağlıklı gıda bilincinin oluşturulması amacıyla okullarda çeşitli etkinliklerin düzenlenmesine
Çalışanların, sağlıklı gıdaya erişimlerinin desteklenmesine
Toplu beslenme yerlerinde topluma yönelik bilgilendirme yapılmasına
destek sağlamaktan sorumlu olacaktır.

Ayrıca Görev alanı ile ilgili olarak Başkanlık tarafından verilen diğer görevleri yerine getirecektir.

Aranılan Nitelikler:

Üniversitelerin Gıda Mühendisliği bölümünden lisans mezun olmak
Gıda mühendisliği alanında kamuda ya da özel sektörde en az 1 yıllık iş tecrübesinin olması
Gıda Mühendisliği alanında eğitimlere veya kurslara katılmış olmak veya sertifika sahibi olmakilgili
İyi derecede İngilizce bilmek (YDS den en az 60 puan almış olmak ya da İngilizce eğitim veren bir üniversiteden mezun olmak) Adaylar başvurularında ilgili belgeleri sunmalıdır.
Tercihen alanında yüksek lisans yapmak
Alanında Ar-Ge çalışmaları yapmış olmak (Nano teknolojiler)
Windows Office programlarını kullanabilir olmak (Word, excel, powerpoint)

T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı uygun bireysel danışmanları, yukarıda belirtilen hizmeti sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir. İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların, aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını, yukarıda “aranılan nitelikler” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak gösteren, Türkçe hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası, adres, başvuru numarası, İngilizce bilgi düzeyleri ile ilgili belge ve işin adını içeren bir başvuru mektubuyla birlikte en geç 26.01.2017 tarihinde saat 18:00’a kadar aşağıdaki adrese e-mail yoluyla veya elden ulaştırmaları gerekmektedir.

Danışman seçimi Dünya Bankası’nın Temmuz 2014’te revize edilen Ocak 2011 baskısı Dünya Bankası Borçluları tarafından Danışmanların Seçilmesi ve İstihdamı Kılavuzunda belirtilen prosedürlere uygun olarak yapılacaktır. Yalnızca kısa listeye giren adaylara geri bildirimde bulunulacaktır.

Başvuru Adresi:

Adres: Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Adnan Saygun Caddesi No: 55 E Blok 1. Kat Satınalma Birimi 06100 Sıhhiye, Ankara"

KAMUPERSONELİ.NET
Son Güncelleme: 11.01.2017 13:43
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.