15 Temmuz Milat Olsun! Memur Alımlarında Mülakat Kaldırılsın

Tüm kamu kurumlarında paralel yapıyla ilişkisi olanlar açığa alınıyor. Merkezi atamada yerleşenler dışında paralel yapı mensuplarını mülakatla alımlarda kamuya alanlar da görevden alınmalıdır.

KPSS 22.07.2016, 09:36 31.01.2019, 13:11
15 Temmuz Milat Olsun! Memur Alımlarında Mülakat Kaldırılsın

Tüm kamu kurumlarında paralel yapıyla ilişkisi olanlar açığa alınıyor. Merkezi atamada yerleşenler dışında paralel yapı mensuplarını mülakatla alımlarda kamuya alanlar da görevden alınmalıdır.

Paralel Yapı Mensupları Mülakatlarla Kamuya Girdi
 

Diyelim ki bir kuruma 10 memur alınacak. Dört katı aday mülakata alınıyor. Yani 40 kişi. Kuruma alınacak 10 kişinin tamamı paralel yapı mensuplarından seçiliyorsa varın siz düşünün kurumların halini. 10, 20, 50,100 diyerek kurumlardaki sayı belki de yüz binleri aşmış durumdadır.

Diyelim ki emniyet teşkilatına 3 bin polis alınacak. Mülakatlarla paralel yapı kendi adamlarını almaya başlıyor hemen. İkinci bir husus da şu: Mülakatla personel alımlarında paralel yapı mensuplarını özellikle kimler kamuya aldıysa onlar da bunun hesabını vermelidir. Paralel yapının tehlikeli olduğunu bile bile kamuya alanlar da suçludur. Yani mülakat komisyonu mu aldı, bürokratlar mı aldı, milletvekilleri mi aldı, müsteşarlar mı aldı? Bunları kamuya kim aldı? Kim aldıysa bunları kamuya onlar da devletten temizlenmelidir.

Sabah gazetesinden Fahrettin ALTUN, yazısında şu ifadelere yer veriyor:
 

…“İktidar cenahında risk almayı, mücadeleyi ve daha fazla gayreti Erdoğan'a havale eden aktörlerin daha fazla risk alması, daha fazla gayret göstermesi gereken bir dönem var önümüzde. Herkes oturduğu makamın gereğini, sorumluluğunu daha fazla üstlenmek ve yeni dönemin ihtiyaçlarına uygun bir sistemin inşası için çok daha fazla çalışmak zorunda. İhmalin, ertelemenin, ağırdan almanın kabul edilemez olduğu bir dönem var önümüzde.Kendi makamını garanti görüp daha üst makamlar için hesap yapma döneminin kapandığını, mevcut konumda herkesin çok daha fazla gayret göstermesi gerektiğini sanırım herkes anlamış durumda”..

15 Temmuz’dan Sonra Mülakata Son Verelim
 

Artık gelin basit hesaplar yapmayalım. Bir personel alımı olacağı zaman birileri liste getirmesin. Bir memur alınacağı zaman bir gecede yönetmelikler değişmesin. Alınacak kişiler belli olduğu halde göstermelik komisyonlar oluşturmayalım. Partinin çaycısı, hizmetlisi de dahil torpil için kimseye söz vermesin. Anadolu’nun gariban gençleri gece gündüz KPSS’ye çalışırken istisnai atamalarla birileri kolayca kamuya girmesin.

Özetle; Darbeye hayır diyen gençlerimiz artık mülakatlarda elenmesin. KPSS’e göre kamuya memur alındığında hiç kimsenin, hiçbir partinin itirazı olmayacaktır. Gelin, 15 Temmuz’dan sonra mülakatlara son verelim, milletimiz devlette olsun.
 

Özel Haber

NOT: Kamupersoneli.net tarafından hazırlanan bu haber “www.kamupersoneli.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz. Aksi takdirde tüm yasal girişimler yapılacaktır.Yorumlar (18)
üniversite mezunu işsiz 3 yıl önce
bu fetocular bu mülakatı referans kılıfına soktular, dayıya adeta isim buldular, çalmadıkları sınav sorularında da bunu devreye soktular yazılı puanı düşük olanın mülakat puanını yükselterek yazılı puanı yüksek olanın önüne geçirdiler birçok kamu alımlarında bunu yaptılar,örneğin pmyo sınavlarına bir bakın,bu komisyonlarda kimler vardı,kimi seçecekleri günler öncesinden belliydi, onları polis yaptılar,bu kişiler şuan doğuya,güneydoğuya atandı ve ilk görev yeri buralar,ne kadar vahim bir tabloyla karşı karşıyayız artık orasını varın siz düşünün.
Ekin 3 yıl önce
kesinlikle mülakat torpil olayı bu ülkede artık bitmeli
Nurgül 3 yıl önce
Bunu change.orgda imza kampanyası yapalım
misafir 3 yıl önce
torpile son verilsin ,güvenlik soruşturması kapsamında puan sırasına göre atamalar yapılsın,hangi zümreden olursa olsun hak yiyenlere dur densin
Fatma Yüksel 3 yıl önce
kamupersoneli.net teşekkürler bizlere sürekli değer verip bizler için mağdurlar için uğraştığınız için
Thedar 3 yıl önce
Yıllar boyunca devam ettirilen liyakattan uzak,torpillerin hat safhada olduğu bu mülakatlar sonrasında devlete yerleşen fetöcülerin sayısı yüzbinleri geçtiği ve devletin düzenine ,demokrasiye ne kadar zarar verdiği ortaya çıktı. Bu yüzden mülakattan vazgeçilip bir an önce liyakat odaklı alımlar başlamalıdır.İmza kampanyası başlatalım, vatanını candan seven ve develete hakkıyla gelmek isteyenlerin sesini duyuralım.
asd 3 yıl önce
kesinlikle katılıyorum. Bi kampanya başlatılmalı bu konuda aslında
Hakan 3 yıl önce
En başta bu kahrolası orgut mensuplarını ösymden temizlenmelı ve sınavlar guven içinde yapılmalı soru dagıtılmamalı mılletın emegını yedırtmesınler
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın