2010 KPSS Mağdurları Hükümetten Bu Konuda Adım Atılmasını Talep Ediyorlar

2010 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavı sorularının Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması örgütü tarafından çalındığı anlaşılmıştı. O dönem KPSS'ye giren ve yüksek netler yapan ancak soruların çalınması nedeniyle atanamayan adaylar mağdur olduklarını ifade ediyorlar ve bu konuda bir adım atılmasını talep ediyorlar.

KPSS 09.05.2018, 20:49 09.05.2018, 21:22
2010 KPSS Mağdurları Hükümetten Bu Konuda Adım Atılmasını Talep Ediyorlar

Hatırlanacağı üzere 2010 yılı KPSS soruları, FETÖ üyeleri tarafından çalınmış ve o sorular ve cevapları çok sayıda örgütle bağlantılı kişilere ulaştırılmıştı. Soruların çalınmasının ardından çok sayıda kişi çıkan 120 sorudan 120'sini de doğru işaretlemiş, yine çok sayıda kişi de ise yüksek puanlar alarak atanmışlardı.

KPSS sorularının FETÖ örgütü mensuplarınca çalındığının anlaşılması üzerine 2010 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan bazı adaylar konu ile ilgili hukuk mücadelesi başlatmışlardı. 

O dönem sınava katılmış çok sayıda aday ise halen 2010 yılında gerçekleşen KPSS’ye giren insanların yaşadığı mağduriyetin halen sürdüğünü ifade ederek bu konuda adım atılmasını istiyorlar. 

2010 KPSS MAĞDURLARI BU KONUDA HÜKÜMETTEN ADIM ATILMASINI TALEP EDİYORLAR

2010 yılında gerçekleştirilen KPSS'ye katılan adaylar yapmış oldukları açıklamalarında, FETÖ’cülerin kopya ile atandığı devlet kadrolarının gerçek sahiplerinin 2010 KPSS mağdurları olduğunu söylüyorlar. Bu konuda yapılan açıklamalara göre 2010 KPSS'de 13 bin kişi koya çektiği belirlendi. Hatta bu sayının artabileceği de söyleniyor. Kopya ile atanan bu kişilerin yerine o dönem hakkıyla yüksek puanların atamalarının yapılmasını isteyen adaylar geçte olsa adaletin tecelli etmesini istediklerini söylüyorlar. 

2010 KPSS mağdurları açıklamalarında ayrıca; bu soruların FETÖ tarafından çalınarak yandaşlarına servis edildiğini, örgüt üyelerinin de çok yüksek netler yaptığını ve alınan bu puanların standart sapmayı etkilediğini söylüyorlar. Soruların çalınması dolayısıyla devlet kadrolarına emek verenler değil hırsızlık yapanların yerleştiğini vurgulayan adaylar yaşanılan onca sıkıntıdan sonra o kadroların mağdurlara verilmesinin söz konusu bu mağduriyetin giderilmesi için tek yol olacağını ifade ediyorlar. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL Haber

NOT: BU HABERİN İZİNSİZ, AKTİF LİNK VERİLMEDEN, BİR BÖLÜMÜNÜN ALINMASI VEYA TAMAMININ KOPYANIP KULLANILMASI DURUMUNDA HUKUKİ SÜREÇ BAŞLATILACAKTIR…" 


 

Yorumlar (11)
2010 kpss mağduru 1 yıl önce
sıra hala bize gelmedimi bu bayramı da bize boynu bükük kafamız yerde geçirtmeyin bitirin şu sekiz yıllık mağduriyeti artık lütfen
Başka bir mağdur 1 yıl önce
acilen 2010 kpss ye girmiş ve atanmamış olanlar arasından tercih alınarak bu 13.000 kişinin yerine atama yapılmalıdır.
Nazife gülgez 1 yıl önce
2010 yılında sıbavım çok iyiydi ama benim netlerim ve puanın çok düşük geldi o zaman itiraz ettim herhangi bir yanlışlık yapılmadı dendi sonradan fetö pisliğinin yaptığı ortaya çıktı çözüm ise haksız emek vermeden bu kadrolara yerleşen fetöcüler yerine 2010dan beri mağduriyeti drvam eden bizlerin atanması sayın devlet büyüklerimiz lütfen haksız olanların sınavları iptal edilip puanlar tekrar hesaplansın mağduriyetlrimiz giderilsin hakkımızı ahirette alacağız ancak dünyada da mağdurıyetimiz giderilsin
Magdur 1 yıl önce
2010 kpss hirsizlarinin atilmasi o yilki sinava giren atanamsyan insalar bu ksdrolara yerlestirin bir fetocu atilirsa bazi insanlar uzulmus gibi yapiyor bu adi hirsizlara su vatanda yasatmsk bile suc aslinda bizim gibi hakki yenilenlere acinilacsk aslinda
2010 1 yıl önce
Böyle bir hak nasıl yenir. Onca emek , ne zorluklar çekildi. Yeniden değerlendirme mümkünse lütfen telafisi yapılsın.
murat 1 yıl önce
2010 kpss sonucuna göre öğretmen de dahil yaklaşık 120 bin kişi atandı belki daha da fazla,hatta p3 puanı 2012 kpssnin sonucu açıklanınca geçerliliğini yetirir hatırladığım kadarıyla 2010 kpss puanının geçerliliğini yitirmesine ramak kalıncaya kadar açıktan atamalar da dahil binlerce alım yapıldı 2012 senesi içerisinde oldu bunlar,15 temmuzdan sonra çıkan ohal khksıyla hakkıyla atananların korunacağı belirtildi, hırsızlar atıldı,şimdi geriye ne kaldı haksızlığa uğrayıp hırsızlar yüzünden istediği puanı alamayanlarla ilgili de bir düzenleme yapılması kaldı bunun içinde öncelikle puanların yeniden hesaplanıp ona göre atama hakkı verilmesi gereklidir.8 yıllık ızdırap, acılar ancak öyle son bulur..
Mağdur 1 yıl önce
Ben bu konuda cimere yazdım beni işkura yönlendirdiler işkurda nasıl iş arayacağım konusunda bana mail attı. 2010 netlerim süper aldığım not içler acısı bu kahrolası fetö yüzünden. Mağduruz
Magdur 1 yıl önce
Bu acilan yeni kontejanlara 2010 magdirlarini alin lutfen yaslandik hakkimizi beklele 8 yil demek nee demek bir dusunu Allah rizasi icin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın