2016 KPSS Alan Bilgisi Muhasebe Soruları, Cevapları , Yorumları ( Sınav Zor Mu , Kolay Mıydı? Süre Yeterli Miydi?)

29 Mayıs 2016 KPSS Alan Bilgisi sabah oturumu sona erdi. 2016 KPSS Alan Bilgisi Muhasebe soruları , cevapları ve yorumları kamu personeli sitesinde. Sizce sınav zor muydu? , Kolay Mıydı?

KPSS 29.05.2016, 12:45 29.05.2016, 12:32
2016 KPSS Alan Bilgisi Muhasebe Soruları, Cevapları , Yorumları ( Sınav Zor Mu , Kolay Mıydı? Süre Yeterli Miydi?)
Kamu Kurum ve Kuruluşlarında a grubu kadrolar için yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı Alan Bilgisi sınavı sabah oturumu sona erdi. Sınav hakkında tüm gelişmeleri siz değerli ziyaretçilerimiz için yakından takip ediyoruz. Sınav hakkında ilk görüşler sabah oturumunun basit olduğu yönündeydi.


Sınav sizce kolay mıydı zor muydu?

Alan bilgisi sınavı sabah oturumunda sorulan Muhasebe Soruları hakkındaki görüşleriniz neler? Sizce bu sorular zor muydu? Kolay Mıydı? Hatalı olduğunu düşündüğünüz soru var mı? Bu soruların yanıtını sayfanın altında bulunan yorum kısmından bizlerle ve sınava giren diğer adaylarla paylaşabilirsiniz.2016 KPSS Alan Bilgisi Muhasebe Soruları


Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından sabah saat 09:30'da başlayan KPSS Alan Bilgisi Sabah oturumu tam 160 dakika sürdü. Sınavda adaylara  Hukuk, İktisat, İşletme, Maliye , Muhasebe 'den 30'ar soru soruldu. 

Sınav Soruları ve Cevapları ÖSYM tarafından Ne Zaman Açıklanır?

2016 KPSS Alan Bilgisi için başvurular 17 Mart 2016 tarihinde başlamış 30 Mart 2016 tarihinde sona ermişti. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki a grubu kadrolar için yapılan KPSS Alan bilgisi sınavı soru ve cevaplarının ne zaman yayımlanacağına dair ÖSYM tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. Geçen hafta yapılan KPSS Genel Yetenek , Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri soru ve cevapları aynı gün içerisinde yayımlanmıştı. Sınav soru ve cevapları yayımlanır yayımlanmaz cep telefonunuza bildirim alabilmek için kamupersoneli.net'in android uygulamasını cep telefonunuza hemen indirebilirsiniz.


Kamu haberleri, kamu personeli alım haberleri ve çok daha fazlası kamudan haberlerin merkezi kamupersoneli.net adresinde.

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (5)
başkent 3 yıl önce
sorular zor şklar çok çeliştiriciydi.Bide bazı yorum yapanlar insanların moralini bozmak için yalan,yanlış yazılar yazıyorlar.Sorular her sene dahada zorlaşıyor.Eski yıllarda sınava girenler daha azdı ve sorular çok daha kolaydı.Yani o zamanlarda sınava girebilenler bedavadan sınav kazanıp yerleşmiş oluyorlar.Buda çok büyük haksızlık.Günümüzde devletin elinde olan bazı kurumlar özelleştirildi haliyle alınacak personel sayılarıda bayağı düştü.Çünkü devletin verdiği maaşlar özel sektörün çok üstünde,sigorta primleride brüt maaş üzerinden yatırılıyor,resmi tatiller,yıllık tatiller,primler,mesailer derken devletin kasasından bir hayli para çıkıyor.Bide şu var bu insanların çoğu görevlerini yetirene getrirmedikleri halde maaşlarını alıyor.Bu insanların çoğu devlette genelde özel sektörde iş sayılmayacak görevlerde çalışıyorlar.Devlette işin kolayını bulmuş kendi kişisel çıkarları doğrultusunda kurumları özelleştiriyor.Taşeronda birden fazla işi bir kişiye yaptırıp asgari ücret veriyor.
İsmail 3 yıl önce
Sorular ne kolay ne zor. Oranlardan sorulamamış galiba
noyan 3 yıl önce
ilk madde vb giderli soru 420 ve 380 bin yaptım
Hakan 3 yıl önce
60000 TL değerli 5 yıllık ömürlü bir araç normal amortisman ayırma yöntemine göre nasıl olurda ilk yıl birikmiş amortisman miktarı 4000 TL olur?
ennes 3 yıl önce
Kıst amortisman kuralından dolayı oda zaten sadece binek otomobillerde geçerli