2016 KPSS Önlisans/Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı

2016 KPSS Ön Lisans/Ortaöğretim branş bazında sıralamalar ÖSYM tarafından açıklandı. İşte detaylar...

KPSS 13.12.2016, 14:09 01.02.2019, 18:47
2016 KPSS Önlisans/Ortaöğretim Branş Bazında Sıralamalar Açıklandı

2016 KPSS Önlisans/Ortaöğretim branş bazında sıralamalar kamupersoneli.net olarak 13 Aralık 2016'da yaptığımız "ÖSYM, KPSS Lise ve Önlisans Branş Sıralamalarını Açıklamak İçin Neyi Bekliyor?" haberinin ardından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. 

2016 KPSS Önlisans/Ortaöğretim Branş Sıralamaları İçin TIKLAYIN.

ÖSYM'nin konuya ilişkin duyurusu şöyle:2016 Kamu Personel Seçme Sınavına Ön Lisans ve Ortaöğretim düzeyinde (2016-KPSS Ön Lisans, Ortaöğretim) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılmıştır. Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile branş bazında sıralamalarını öğrenebileceklerdir.

Branş bazında sıralamalar, adayları bilgilendirme amacıyla oluşturulmuş; kendileri ile aynı alanda sınava giren diğer adaylar arasında kendi başarı durumlarını değerlendirmelerine imkân veren bir hizmettir. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır. Branş bazında sıralama işlemleri adayların (YÖKSİS ve e-Okul sistemi üzerinden çekilmiş olan) ÖSYM sistemi üzerinde 12.12.2016 tarihi ile aktif olarak bulunan eğitim bilgileri; ve bu tarih itibari ile sistemde aktif eğitimi gözükmeyen adayların ise, başvuru da belirttikleri eğitim bilgileri baz alınarak hazırlanmıştır.

Adaylara saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI"

Yorumlar (63)
Emin 3 yıl önce
Kaç defa kontrol ettim hâlâ açıklanmamış görünüyor yanlış yerden mi bakıyorum
antepli 3 yıl önce
yok hocam kimse de görünmüyor sonuç
serkan 3 yıl önce
ÖSYM çağrı merkezi ile görüştüm teknik bir hata olduğundan dolayı görüntülenemiyor ve gerekli çalışmaların başlandını 1 saat içerisinde düzeleceğinin bilgisini verdiler. sayfanızı yenileyerek takip etmemizi ricasında bulundular. 13.12.2016 / 15.25
meslek liseli 3 yıl önce
Nasil bakacaz
damla doğan 3 yıl önce
aday işlemleri sayfasına giriş yaptım fakat böyle bir sıralama sayfa göremiyorum yardımcı olurmusunuz?
Gulsum 3 yıl önce
Ben bakamadim aday islemleri sisteminde oyle bi bolum gorunmuyor bilen varmi
rabia 3 yıl önce
merhaba devlet şifresinden de bakabilir siniz
hemsire 3 yıl önce
Ben bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz
Olcay 3 yıl önce
Yahu bu nasıl bi kurum. Milletin zekasıyla dalgamı geçiyorsunuz. Açıklandı diye açıklma yapıyorsun. Açıklamıyosun. Suç sizde değil sizin hala orada oturmanıza izin verenlerde.Devletin yetkili kurumları nerede,neden sessiz kalıyorlar anlamak mümkün değil
salih 3 yıl önce
arkadaşlar sonuçlara ulaşabilen oldumu
Aslıhan 3 yıl önce
sanıyorum ki henüz yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın