2017 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak olan KPSS A grubu ve KPSS öğretmenlik başvuruları ne zaman başlayacak? Başvuru ücretleri ne kadar olacak? Haberimizde...

2017 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin her yıl olduğu gibi 2017 yılında da yapacağı KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavlarının başvurularının ne zaman başlayacağı merak ediliyor. Sınav takvimini, sonuç açıklama tarihini ve KPSS-A grubunun detaylarını sizler için derledik.

- Başvuru Süreci

KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavı başvuruları14 Mart- 27 Mart 2017 tarihleri arasında ÖSYM aday işlemleri sistemi üzerinden yapılacak. 

- Sınav Tarihi

2017 KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavları ÖSYM tarafından 28 Mayıs 2017'de yapılacak.

- Sınav Sonuçlarının Açıklanması

28 Mayıs 2017'de yapılacak olan sınavların sonuçları, ÖSYM'nin takviminde yer alan bilgilere göre 16 Haziran 2017'de açıklanacak.

KPSS A Nedir?

KPSS A kadroları; uzman, denetmen müfettiş gibi kadrolardan oluşur. Bu kadroların dışında kalan kadrolar ise KPSS B'de yer almaktadır. KPSS A kadrolarına; İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi mezunları başvuru yapabilirken yapılan düzenlemeyle başvuru yapabilecek bölümlerde artış sağlandı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 14:37
YORUM EKLE