2018 KPSS'de Şubat Ayında En Çok İlgi Gören E- Devlet Uygulaması Soruldu

22 Temmuz 2018 tarihinde (bugün) ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testinde adaylara Şubat ayı içerisinde E- Devlet üzerinden en çok ilgi gören uygulama soruldu. Sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

KPSS 22.07.2018, 12:35 31.01.2019, 22:28 Kerim Solak
2018 KPSS'de Şubat Ayında En Çok İlgi Gören E- Devlet Uygulaması Soruldu

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür testinde adaylara Şubat ayı içerisinde E- Devlet üzerinden en çok ilgi gören uygulama soruldu. Sorunun cevabını sizlerle paylaşıyoruz.

E- devlet üzerinden erişime açılan alt soy- üst soy uygulaması 2018 KPSS'de adaylara soruldu.

Bu uygulama Şubat ayı içerisinde en çok hizmet gören uygulama olarak biliniyor

Dolayısıyla sorunun cevabı altsoy- üstsoy olarak işaretlenmesi gerekiyordu.

SINAV DETAYLARI

KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek testlerinde adaylara toplam 120 soru soruldu. Soruların yanıtlanması için adaylara ÖSYM tarafından 130 dakika verildi. 

KPSS Lisans sınavına ilişkin olarak, Genel Yetenek testinde adaylara Türkçe testinde 30 soru Matematik testinde 30 soru soruldu. Ayrıca Genel Kültür testinde Tarih testinde 27 soru, Coğrafya testinde 18 soru, Anayasa - Vatandaşlık testinde 9 soru ve Güncel Bilgiler testinde 6 soru soruldu.

SORU CEVAPLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Peki KPSS soru ve cevapları ne zaman açıklanacak? KPSS soru ve cevaplarının ne zaman açıklanacağına ilişkin ÖSYM'den bir açıklama yapılmadı ancak soru cevaplar açıklandığında adaylarımızı sitemiz ve uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz...

KOLAY MIYDI, ZOR MUYDU?

KPSS Lisans Genel Kültür Genel Yetenek testleri hakkında adaylarımızın görüşlerini alıyoruz. Sınav size göre kolay mıydı, zor muydu? Sınavda en çok zorlandığınız soru hangi dersten hangi soru oldu? Sınav binalarında veya salonlarında bir sorun yaşadınız mı? 15 dakika kuralı kapsamında sınav binalarına girişte bir sorunla karşılaştınız mı? 

Yorumlar (0)