2018 KPSS Geç Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından 2018 KPSS başvuruları alındı. Peki ÖSYM tarafından KPSS geç başvuruları ne zaman alınacak? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

2018 KPSS Geç Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2018 KPSS Lisans başvuruları alındı. 

Konu ile ilgili olarak adaylar KPSS başvurularını 10 Mayıs 2018 ile 21 Mayıs 2018 tarihleri arasında gerçekleştirdiler. Ayrıca adaylar KPSS başvuru ücretlerini de 22 Mayıs 2018 tarihine kadar ödeyebildiler.

Peki adaylar sınav ücreti olarak ne kadar ödediler? Adaylar KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür / Eğitim Bilimleri / ÖABT : 90,00 TL KPSS Alan Bilgisi Sınavlarının Her Bir Oturumu İçin : 60,00 TL ödemesi yaptılar.

2018 KPSS GEÇ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

Peki Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından KPSS geç başvuruları me zaman alınacak? Konu ile ilgili olarak 2018 KPSS geç başvuruları 6 Haziran 2018 tarihinde yapılacaktır. 

Bu konu hakkında ÖSYM tarafından da bir duyuru yayımlanmıştı. Yayımlanan duyuruda "2018 KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi, ÖABT başvuruları, 6 Haziran 2018 tarihinde alınacak olup internet aracılığıyla bireysel başvuru aynı tarihte saat 23.59’da sona erecektir." ifadelerine yer verilmişti. 

KPSS geç başvuruları başladığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 19:08
YORUM EKLE